+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 1 از 1

مبحث: برنج هندی آفت جدید سفره ایرانی

 1. #1
  كاربر تازه وارد
  3,333 امتیاز ، سطح 13
  57% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 217
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  VeteranTagger First Class1000 Experience Points

  تاريخ عضويت
  May 2008
  پست
  37
  گيپا
  680
  پس انداز
  0
  امتیاز
  3,333
  سطح
  13
  تشكرها
  3
  18 بار در 12 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  Talking برنج هندی آفت جدید سفره ایرانی

  آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
  برنج هندی آفت جدید سفره ایرانی

  یاس سه رنگ
  نتایج آزمایشات علمی واحد کیفیت این مؤسسه نشان می‌دهد انواع برنج دانه بلند از کل شاخصه‌های لازم برای تشخیص کیفی بودن برنج، تنها شاخصه شکل ظاهری و طویل شدن را داراست.
  این روزها تبلیغات برنج‌های خارجی به نام های ایرانی در صدا و سیمابه‌رغم ممنوعیت تبلیغ کالاهای خارجی به وفور دیده می‌شود. این نوع از برنج که فقط شاخصه قدبلندی را یدک می‌کشد، با تبلیغات زیبا ذهن خیلی از مصرف کنندگان برنج را به خود جذب کرده است اما این برنج‌ها که محصول هند و پاکستان هستند و بنابر تقاضای واردکنندگان با نام‌های تجاری ایرانی بسته‌بندی می‌شوند، ظاهراً هیچ خواصی ندارند و البته بنابر اعلام مراجع علمی کشور برای سلامتی ضرر دارند.
  دکتر عباس شهدی، رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور، در این خصوص می‌گوید: نتایج آزمایشات علمی واحد کیفیت این مؤسسه نشان می‌دهد انواع برنج دانه بلند از کل شاخصه‌های لازم برای تشخیص کیفی بودن برنج، تنها شاخصه شکل ظاهری و طویل شدن را داراست.
  این در حالی است که به گفته وی، شاخصه‌های تست کیفی مؤسسه تحقیقات برنج شامل عطر، طعم، انواع پروتئین، ترکیبات مواد غذایی، « ری» کردن و آمیلاز نیز می‌شود. شهدی به انجام آزمایشی بر روی انواع برنج دانه بلند اشاره می‌کند که این شائبه را به وجود می‌آورد که در تولید آن از روش‌های غیرطبیعی استفاده شده است. شهدی هر چند معتقد است به عنوان مسئول یک مؤسسه علمی نباید به مقوله واردات برنج و خطر تغییر ذائقه مردم وارد شود، می‌گوید: ولی من به عنوان رئیس مؤسسه تحقیقات برنج از مسئولان واردات این نوع برنج‌ها می‌خواهم در صورتی اجازه واردات بدهند که بر روی این نوع برنج‌ها چگونگی تولید آنها نیز ذکر شود.به گفته وی، ضروری است همان گونه که بر روی انواع بسته‌های سیگار آمده که مصرف سیگار برای سلامتی ضرر دارد، بر روی بسته‌های برنج دانه بلند نیز ذکر شود که فرضاً این برنج به روش تراریخته تولید شده و افزودنی غیرطبیعی دارد.
  تولید برنج کشور در سال‌های مختلف از 7/2 میلیون تن در سال 84 تا 1/2 میلیون تن سال گذشته به دلیل خشکسالی رخ داد متفاوت بوده و به عقیده بسیاری از کارشناسان سالانه تنها نیاز به 400 تا 500 هزار تن برنج وارداتی وجود دارد و این در حالی است که آمار نشان می‌دهد در حال حاضر تا سه برابر نیاز به واردات برنج وارد کشور شده به گونه‌ای که در هفته جاری بیش از 70 تن برنج دانه بلند خارجی به رشت، مرکز استان برنج‌پرور کشور وارد شده است. سیدرمضان شجاعی، نماینده مردم ساری در مجلس، آمار واردات برنج در چند ماهه اخیر را بیش از یک میلیون تن اعلام می‌کند و می‌گوید: چرا باید در شرایطی که در انبار کارخانه‌های شالیکوبی استان‌های شمالی همچنان برنج‌های خریداری تولید پارسال موجود است شاهد این حجم از واردات باشیم.
  حجت نیرومند کارشناس برنج معتقد است: دولت باید با کوتاه کردن دست واسطه‌ها قیمت برنج ایرانی را کاهش داده تا همچنان بر سر سفره ایرانی برنج داخلی معطر خودنمایی کند.
  وی می‌گوید: در حال حاضر واردکنندگان برنج با ثبت سفارش برنج خارجی با برندهای ایرانی اقدام به عرضه گسترده آن می‌کنند.وی می‌گوید: این واردکنندگان بزرگ با تبلیغات میلیاردی قصد دارند بازار برنج ایرانی را تسخیر کنند و هرچند در حال حاضر از واردات هر کیلو برنج هندی حدود 50 تومان سود می‌برند ولی حجم عظیم واردات تلافی این سود کم را پر می‌کند.

  به هر جهت در شرایط کنونی واردات بی‌رویه برنج دانه بلند با تبلیغات میلیاردی رفته رفته می‌رود به تهدید بزرگی برای کشاورزان و تولید داخلی تبدیل شود.

  به نقل از [تنها کاربرانی که عضو شده اند و از طریق ایمیل عضویتشان فعال شده می تواند این لینک را ببینند. ]
  تصویرهای پیوستی

+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

مضرات برنج هندی

نحوه تولید برنج هندی

روش تولید برنج هندی

ساخت برنج هندی

چگونگی تولید برنج هندیبرنج هندینحوه ساخت برنج هندیضرربرنج هندیطرز تولید برنج هندیطریقه ساخت برنج هندیتولید برنج هندیضررهای برنج هندیمضرات برنج هنديضرربرنجنحوه توليد برنج هنديمضرات برنج خارجیضرر برنج هندیمضرات برنج دانه بلندچگونگی تولید برنج دانه بلندطرز ساخت برنج هندیبرنج هندی مضراتروش توليد برنج هندينحوه تولید برنج های هندیروش ساخت برنج هندیطرز ساخت برنج دانه بلند
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

تگهای این مبحث

قانون های ارسال نوشته

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts