+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 1 از 1

مبحث: مسلسل دستی Mp5

 1. #1
  قطع دسترسی
  21,037 امتیاز ، سطح 35
  24% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 913
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  Recommendation Second ClassVeteran10000 Experience Points

  تاريخ عضويت
  Nov 2007
  پست
  941
  گيپا
  8,610
  پس انداز
  0
  امتیاز
  21,037
  سطح
  35
  تشكرها
  31
  384 بار در 279 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض مسلسل دستی Mp5

  آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)

  اسلحه MP5 ساخت شركت هكلركخ آلمان است كه يكي از مشهورترين مسلسلهاي دستي است كه در سراسر دنيا پخش شده و از جنگ جهني دوم در حال تكميل و توسعه است ، اولين توليد آن به نام MP54 نامگذاري شد كه در سال 1964 وارد خدمت شد در سال 1966 پس از بهينه سازي به نام MP5 معروف گرديد و در ارتش و نيروهاي امنيتي آلمان به كار گيري شد . دو نوع آن به طور معمول در دسترس : قنداق ثابت و قنداق كشويي . شركت هكلر كخ اقدام به بهينه سازي مجدد آن نمود كه از جمله آن مي توان به تغيير مكانيزم نشانه روي و قابليت نصب صدا خفه كن اشاره نمود. همچنين فرم خشابها عوض شده و از حالت صاف به حالت خميده تبديل شد و ماشه آن از حالت فلزي به پليمري تبديل شد كه باعث خوشدستي و سبكي سلاح مي شود .
  پس از گذشت هر سال به كاربران MP5 افزوده مي شود به عنوان مثال مرزبانان آلمان ، سرويس ويژه هوابرد انگليس (SAS) ، نيروهاي فدارال آمريكا (FBI) ، پليس انگلستان ، نيروي دريايي و تفنگداران دريايي آمريكا نيروهاي دلتا و... از اين سلاح استفاده مي كنند. و همينطور در كشورهاي يونان ، پاكستان ، مكزيك و ايران تحت ليسانس توليد مي شود كه هر كدام از آنها با بقيه متفاوت است .

  تنها رقيب MP5 در عرصه جهاني مسلسل UZI ساخت اسراييل است ارتش آلمان كه پيش از اين از يوزي استفاده مي كرد به دلايل اقتصادي به جاي يوزي از كه تحت ليسانس در بلژيك توليد مي شد MP5 را برگزيد . موفقيت MP5 غير قابل اغماض است اين موفقيت پايه در به كار گيري بهترين مواد در ساخت ، قابل اطمينان تر ، دقت بسيار بالا ( به علت مكانيزم گلنگدن بسته) و ارگونومي آن دارد . كه موجب فروش بيش از حد اين سلاح گرديد تا جايي كه هيچ يك از مسلسل هاي مدرن فعلي به پاي آن نمي رسد ( مسلسل يوزي در حال حاضر توليد نمي شود) .
  برخلاف مدلهاي قبلي MP5 مدل كوچك شده ژ3 نمي باشد تنها مكانيزمها شباهتهايي با ژ3 دارد در حالي كه ارگونومي و دقا آن بسيار بالاتر از ژ3 است .
  در مدلهاي گذشته MP5 داراي برگه ناظم آتش دو زمانه ( ضامن و تك تير) كه با ساخت MP5A2 ارتقا يافته و به سه وضعيتي تبديل شد (ضامن ، تك تير ، رگبار) ولي در مدل MP5A3 باز هم ارتقا يافته و به برگه ناظم 4 وضعيتي ( ضامن ، تك تير ، سه تير ، رگبار ) تبديل شد.
  [IMG]www.taniemilitaria.pl/sklep/images/CIMG1663.jpg[/IMG]
  مداومت آتش اين سلاح بسته به نوع لوله و مهمات استفاده شده دارد . لوله آن امكان اتصال صدا خفه كن به آن را مي دهد و همچنين مي توان بر روي آن دوربين معمولي و ديد در شب نصب كرد . خشاب استاندارد آن 30 تيري خميده است و لي خشاب 15 تيري آن نيز در دسترس مي باشد
  كاليبر 19×9 ميليمتر PARA
  وزن 2.54 كيلو گرم
  طول اسلحه 490 ميليمتر قنداق جمع / 660 ميليمتر قنداق باز
  طول لوله 225 ميليمتر
  سرعت نواخت تير 800 تير در دقيقه
  ظرفيت خشاب 30 – 15 – 45 تيري

  علل به كار گيري مكانيزم 3تير در سلاح

  با توجه به اينكه در عملياتها معمولا از برگه ناظم آتش در حالت تك تير استفاده نمي شود به همين دليل در اسلحه اي كه مكانيزم 3 تير ندارد از رگبار استفاده مي شود استفاده از رگبار در عملياتها علاوه بر دشواري كنترل موجب كم شدن ناگهاني و بدون كنترل نفر مي شود بر اين پايه بر روي اسلحه هاي مدرن مكانيزم 3 تير تعبيه شد .
  علاوه بر اين اثر بالستيكي تير بر روي بدن و جراحت وارده از طرف گلوله مي تواند

 2. کاربرانی که برای این مطلب مفید از R@min تشکر کرده اند:


+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

اسلحه MP5

سلاح mp5

mp5اسلحهاسلحه یوزیاسلحهmp5mp5 اسلحهتحقیق درباره اسلحه یوزیدرباره اسلحه mp5تفنگ mp5مختصات mp5تحقیق در مورد اسلحه یوزیمسلسل ژ3مختصات سلاح mp5تحقیق درباره اسلحه mp5بیوگرافی اسلحه mp5سلاحmp5 تحقیق در مورد سلاح mp5درباره اسلحه یوزیتحقیق در مورد اسلحه mp5بیوگرافی اسلحه یوزیتحقیق در مورد مسلسلتحقیق در مورد اسلحه مسلسلدرباره سلاح mp5تحقیق در مورد اسلحه ژ3مسلسل mp5
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

قانون های ارسال نوشته

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts