+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

مبحث: آخرین اندرزهای کوروش کبیر:

كاربر خوب گيگاپارس
    7,804 امتیاز ، سطح 21
    8% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 646
    37.0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialYour first Group1 year registeredCreated Album pictures5000 Experience Points
    نماد persian king
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    گيپا
    11,422
    پس انداز
    0
    سطح
    21
    تشكرها
    352
    370 بار در 197 پست از اين كاربر تشكر شده

به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

Smile آخرین اندرزهای کوروش کبیر:

آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
    فرزندان من. دوستان من. اكنون به پايان زندگي نزديك گشته‌ام. من آن‌را با نشانه‌هاي آشكار دريافته‌ام. وقتي درگذشتم مرا خوشبخت بپنداريد. كام من اين است كه اين احساس در اعمال و رفتار شما مشهود باشد. زيرا من هنگام كودكي، جواني و پيري بخت يارم بوده‌ هميشه نيروي من افزون گشته است. آنچنانكه هم امروز نيز احساس نمیكنم كه از هنگام جواني ناتوان تر شده ام.
    من دوستان را به خاطر نيكويیهاي خود خوشبخت و دشمنانم را فرمانبردار ديده‌ام.
    زادگاه من قطعه كوچكي از آسيا بود. من آن‌را اكنون با افتخار و بلندپايه باز میگذارم. در اين هنگام كه به دنياي ديگر میگذرم، شما و ميهنم را خوشبخت میبينم و از اينرو ميل دارم كه آيندگان نيز مرا مردي خوشبخت بدانند.
    فرزندانم! من شما را از كودكي چنان تربيت كرده‌ام كه پيران را آزرم (شرم)داريد و كوشش كنيد تا جوانتران نيز از شما آزرم بدارند.
    تو كمبوجيه، مپندار كه عصاي زرين سلطنتي، تخت و تاجت را نگاه خواهد داشت، دوستان صميمي براي پادشاه عصاي مطمئن‌تري هستند.
    هركس بايد براي خويشتن، دوستان يكدل فراهم آورد و اين دوستان را جز به نيكوكاري به‌دست نتوان آورد.
    به‌نام خدا و نياكان درگذشته، اي فرزندان اگر میخواهيد مرا شاد كنيد نسبت به هم آزرم بداريد.
    پيكر بیجان مرا هنگامي كه ديگر در اين دنيا نيستم در ميان سيم و زر مگذاريد و هر چه زودتر آن را به خاك بازدهيد. چه بهتر از اينكه انسان به خاك كه اينهمه چيزهاي نغز و زيبا میپرورد آميخته شود.
    من همواره مردم را دوست داشته‌ام و اكنون نيز شادمان خواهم بود كه با خاكي كه به مردمان نعمت میبخشد آميخته شوم.
    اكنون احساس میكنم جان از پيكرم میگسلد... اگر از ميان شما كسي میخواهد دست مرا بگيرد يا به چشمانم بنگرد. تا هنوز جان دارم نزديك شود و هنگامیكه روي خود را پوشانده‌ام از شما خواستارم كه پيكرم را كسي نبيند حتي شما فرزندانم.
    از تمام پارسيان و متحدان بخواهيد تا بر آرامگاه من حاضر شوند و مرا از اينكه ديگر از هيچگونه بدي رنج نخواهم برد، درود فرستند.
    به آخرين اندرز من گوش فرا داريد اگر میخواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد. به دوستان خود نيكي ورزيد.
    بدرود دوستان و فرزندان

2. 2 نفر از persian king برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

كاربر تازه وارد
    25 امتیاز ، سطح 1
    49% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 25
    26.0% فعالیت

تاريخ عضويت
    Apr 2014
    گيپا
    246
    پس انداز
    0
    سطح
    1
    تشكرها
    6
    5 بار در 5 پست از اين كاربر تشكر شده

به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

آگهی تبلیغات
    در كدام كتاب و كتيبه آمده است؟! تاريخ هردوت !!!!!!! تاريخ كترياس!!!!!!

+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

قوانین کوروش کبیر

قوانین کوروش

قانون کوروش

اندرزهای کوروش

قانون کوروش کبیر

اندرزهای کوروش کبیر

قانون کورش کبیر

کوروش کبیرقوانین کورش کبیرقوانين كوروشاندرزهاي كوروش كبيرکورش گبیرقوانین کورشقوانين كوروش كبيرقانون های کوروش کبیركوروش كبيرقانون كوروش كبيرقانون های کوروشاندرزهاي كوروشاندرز های کوروش کبیراندرزهاي كورش كبيرقانون کوروش بزرگاندرزهایی از کوروش بزرگکورش کبیرقانون كورش كبير
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

قانون های ارسال نوشته