+ پاسخ به مبحث
صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 10 از 28

مبحث: مرغ مینا Acridotheres tristis

مدیر انجمن زیستی
    7,873 امتیاز ، سطح 21
    18% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 577
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    Veteran5000 Experience Points
    نماد Violet
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    گيپا
    2,129
    پس انداز
    0
    سطح
    21
    تشكرها
    19
    165 بار در 111 پست از اين كاربر تشكر شده

به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

پیش فرض مرغ مینا Acridotheres tristis

آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
    مرغ مینا Acridotheres tristis مرغ مینا (مرغ مقلد):

بهتر است این پرنده
    را از وقتی خیلی کوچک است حدودا ۲ تا ۳ هفته ای خریداری کنید زیرا خطرمردن را هم پشت سر گذاشته.وقتی خیلی کوچک هستند و هیچ بال و پری درنیاورده اند بدنشان به باد حساس است و نباید در مجاورت باد قرار گیرند،بهترین موقع برای خرید جوجه مرغ مینا ماه های خرداد و تیر است . پرنده هایبزرگتر تا اخر عمر وحشی می مانند و بهتر است انها را در طبیعت رها کنید. تعیین سن : هرچه بیشتر از سن مرغ مینا بگذرد دور چشم هایش بیشتر رو به رنگزرد می رود. و با چین و چروکهای ریزی همراه می شود. تعیین جنسیت : کافیستبه دهان باز این پرنده نگاه کنید اگر داخل دهانش سیاه رنگ بود یعنی نر جنسنر بهتر است یا ماده؟ هر دوی انها مقلدین خوبی هستند و پرنده ماده هم بهخوبی پرنده نر قدرت حرف زدن و فراگیری کلمات و جملات را دارد. اماعده ایاعتقاد دارند مرغ مینای نر سخنگوی بهتری است. اما در عوض مرغ مینای نر پساز ۲ سال که به بلوغ رسید مست می شود و در صورت امکان از خانه به دنبالجفت فرار خواهد کرد. جیره غذایی : پرنده ای همه چیز خوار است انواع میوهها و دانه ها و حشرات و جانوران کوچک مانند ملخ و پروانه. نوعی غذای امادههم با قیمتی مناسب برای این پرنده در دسترس است با نام دانه پارس (پلت). طول عمر : حداکثر ۱۵ سال ، در اواخر عمر پرها ریخته و رویش مجدد نخواهدداشت، در این دوران هم به مانند دوران کوچکی به باد و سرما حساسهستند.مرغهای مینای پیر را بویژه در ماه های سرد بایستی در دمای معتدلینگه داشت تا دچار لرزش و اشکالات تنفنی نشوند. مرغ مینا پرنده ای باهوشاست که قدرت تقلید صدای فوق الاده ای دارد و می تواند کلمات زیادی رابیاموزد و صداهای اطرافش مانند صدای زنگ خانه یا تلفن یا دزدگیر ماشینو.... را به خوبی تقلید کند تا به انجا که به اشتباه بیفتید که مثلا اینصدای تلفن است یا مرغ مینا !! مرغ مینای من صبح ها برای بیدار کردنم تمامیاین صداها را در می اورد و در اخر به خاطر انکه گول نمی خردم بسیار ناراحتمی شد زیرا اوایل سریع به اشتباه می افتادم و پا می شدم و مثلا میرفتمببینم کیه زنگ خونه یا تلفن زده... مرغ مینا پرنده حسودی است یعنی به وجودپرنده یا حیوان دیگری در خانه و نزد صاحبش حسادت می کند ، اگر از سوی کسیازار ببیند فراموش نکرده و اگر موقعیت مناسب باشد بالاخره تلافی خواهدکرد. شاید بتوان گفت مرغ مینا بهترین پرنده مقلدی است که تا کنون شناختهشده اما نگهداری از ان وقتگیر و دشوار است، مرغ مینا طبق عادت هنگام غذاخوردن خورده های میوه یا دانه ها و غذاهای نرم را به اینطرف و انطرف میپاچد روزنامه ای که در کف قفس این پرنده قرار داده می شود باید هر روز ویا ۲ بار در روز تعویض شود. میله داخل قفس این پرنده هم باید دائما شسته وتمیز شود. امکانات و وسایل لازم برای ابتنی روزانه مرغ مینا نیز باید درفقس پرنده فراهم باشد.برای این کار می توان از یک کاسه سفالی که کف قفسقرار داده می شود استفاده کرد. همچنین می توان پیش از ابتنی قسمت جلوی قفسرا با یک ورقه پلاستیکی تمیز پوشاند تا از خیس شدن اطراف جلوگیری به عملاید. مرغ مینا بر خلاف طوطی ها اصلا خجالتی نیست و پیش روی غریبه ها وتازه وارد ها هم به راحتی صحبت می کنند. حتما تا به حال دیده اید که جوجهی پرندگاه مختلف کنار منقارشان "زرد رنگ " است ، در این حالت که کناره هایمنقار شل و نرم است جوجه توانایی نوک زدن به زمین و دانه برداشتن راندارد. به خاطر همین است جوجه ی پرنده ای مانند گنجشک یا مرغ مینا یا... حتی پر و بال هم در اورده باشند و به اینطرف و انطرف هم بپرند اما بازمادرشان غذا را در دهانشان می گذارد. هنگامی که سن جوجه مرغ مینا از یکماهگی گذشت قسمتهای زرد رنگ ناحیه منقار از بین رفته و جای خود را به یکمنقار قوی و سفت می دهند که روز به روز محکمتر می شود ، در این حالت پرندهاحساس جوانی و قدرت می کند. مرغ مینا ها حتی انهایی که از اول به دست صاحبخود بزرگ شده اند ،دوست ندارد که در دست گرفته شوند. اما اگر مجبور شدیدکه یک مرغ مینا را دست بگیرید شب هنگام تاریکی بهترین موقعیت است چون قدرتدید کمتری در تاریکی دارد و احتمالا ضربات دردناک کمتری به شما وارد میکند هنگام تاریکی.

منبع : [تنها کاربرانی که عضو شده اند و از طریق ایمیل عضویتشان فعال شده می تواند این لینک را ببینند. ]
    اخرین ویرایش توسط Violet : 04-12-2007 at 02:25 PM

قوانین و راهنمای انجمن علوم زیستی

-;{@

آسمان آبی بود ... ماهی فکر کرد دریاست ... پرید !

2. 7 نفر از Violet برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

مدیر انجمن زیستی
    7,873 امتیاز ، سطح 21
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    نماد Violet
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    گيپا
    2,129
    پس انداز
    0
    سطح
    21
    تشكرها
    19

Smile

من چون خودم مرغ مینا دارم اگه سئوالی داشته باشین می تونم در مورد خصوصیات و نگهداری این پرنده پاسخ بدم .
    اخرین ویرایش توسط Violet : 27-11-2007 at 01:06 AM

-;{@

4. 2 نفر از Violet برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

مدیر انجمن زیستی
    7,873 امتیاز ، سطح 21
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    نماد Violet
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    گيپا
    2,129
    پس انداز
    0
    سطح
    21
    تشكرها
    19

نمی خواهیم بدگویی كاسكو را كنیم اما این پرنده شیطان گاه با لوس بازی‌ها و اطوارهایش حوصله آدم را سر می‌برد.پس اگر حوصله اداهای كاسكو را ندارید مرغ مینا پیشنهاد خوبی برای داشتن یك حیوان خانگی سخنگو است.

روحیه مرغ مینا مرغ‌های مینا ‌بیشتر هندی، پاکستانی یا افغانی‌اند و در این میان نژاد هندی‌ از بقیه باهوش‌تر است. مرغ مینا در مقایسه با طوطی و کاسکو درد سر کمتری و هوش بیشتری دارد. این پرنده به اندازه طوطی حساس نیست و خیلی به صاحبش وابسته نمی‌شود. البته مرغ مینا رفتار‌های صاحبش را به خوبی درک می‌کند و نسبت به آن‌ واکنش نشان می‌دهد. این پرنده بسیار فعال و جسور است و برخلاف طوطی‌ها اصلاً خجالتی نیست و در مقابل غریبه‌ها هم به راحتی صحبت می‌کند. مرغ مینا از این‌که مورد توجه جمع قرار بگیرد، بسیار خوشحال می‌شود. همچنین جنس نر این حیوان از جنس ماده یادگیری بهتری دارد. روش تشخیص جنسیت مینا هم نگاه کردن به دهان باز پرنده است. داخل دهان پرنده نر سیاه است که اصطلاحاً می‌گویند سقش سیاه است.

تغذیه از نظر تغذیه هم نگران نباشید چون همه‌چیز می‌خورد و بیشتر از همه به غذا‌های نرم مثل بیسکویت نرم‌شده با آب تمایل دارد، اما بهترین غذا برای مینا دانه‌ای به نام پارس (پلت) است كه می‌توانید از پرنده فروشی‌ها بخرید.

جا و مكان مرغ مینا عادت به ریخت و پاش زیادی به هنگام خوردن غذا دارد و بهتر است قفسش بزرگ باشد.با همه خوبی‌هایی كه مرغ مینا دارد اما پایان قضیه غمناك است؛ چون این پرنده باهوش و شیرین، نسبت به طوطی‌های دیگر عمر کوتاه‌تری دارد، یعنی چیزی حدود ۱۲ تا ۱۴ سال.

منبع : روزنامه آفتاب

-;{@

6. 3 نفر از Violet برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

كاربر تازه وارد
    2,910 امتیاز ، سطح 12
    65% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 140
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    Veteran1000 Experience Points

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    گيپا
    0
    پس انداز
    0
    سطح
    12
    تشكرها
    0
    5 بار در 5 پست از اين كاربر تشكر شده

مرغ ميناي من توي ظرف آبش نمي ره و مجبورم گاهي خودم حمومش كنم چكار بايد بكنم؟

كاربر تازه وارد
    2,699 امتیاز ، سطح 12
    13% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 351
    0% فعالیت
    دستاورد ها:

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    گيپا
    11,506
    پس انداز
    0
    سطح
    12
    تشكرها
    0
    8 بار در 5 پست از اين كاربر تشكر شده

Smile سوال

ذو سه روزی هست که یه مینای حدودا 1 سال و نیم به مبلغ 80 هزار تومان خریداری کردم . که چند کلمه ایی هم صحبت میکنه

از روز اول خیلی با هم مچ شدیم .ولی الان باهام قهر کرده . میخواستم بدونم ذوباره رابطه ی ما مثل اول میشه یا دیگه این رفتار رو ادامه میده ؟؟؟:|

مدیـریـــت کـل انجمنهــا
    48,987 امتیاز ، سطح 54
    8% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,663
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album picturesTagger First Class
    جایزه ها:
    Arm of Law
    نماد elMirA
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    گيپا
    2,055,495
    پس انداز
    10
    سطح
    54
    تشكرها
    2,900
    3,870 بار در 2,048 پست از اين كاربر تشكر شده

پیش فرض نکات نگه داری از مرغ مینا((رفتار شناسی))

نقل قول نویسنده nazanin_2a مشاهده پست
    مرغ ميناي من توي ظرف آبش نمي ره و مجبورم گاهي خودم حمومش كنم چكار بايد بكنم؟

نقل قول نویسنده fataneh_25 مشاهده پست
    ذو سه روزی هست که یه مینای حدودا 1 سال و نیم به مبلغ 80 هزار تومان خریداری کردم . که چند کلمه ایی هم صحبت میکنه

از روز اول خیلی با هم مچ شدیم .ولی الان باهام قهر کرده . میخواستم بدونم ذوباره رابطه ی ما مثل اول میشه یا دیگه این رفتار رو ادامه میده ؟؟؟:|
    سلام دوست عزیز
    آیا مرغ مینای شما در معرض دید حیوانات به طور مثال گربه قرار نگرفته و یا در معرض باد شدید و صدای به هم خوردن در و پنجره با هم؟

البته این مقاله هم در مورد نگهداری و رفتار شناسی مرغ مینا می باشد:
    در طبیعت به صورت کلی چند نوع مرغ مینا داریم ، یک نوع آن طبیعتی کاملا وحشی دارد و در باغهای میوه میتوانید آنها را فراوان پیدا کنید ، نوع دیگر به مرغ مینای گریتر هیل معروف است.
    نوع وحشی متاسفانه توسط افراد سود جو به دام انداخته میشوند و به فروش میرسند. قیمت این نوع مرغ مینا زیاد نیست. متاسفانه باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنم که اگر مرغ مینای شما ازاین نوع باشد و اگر آن را در سنی بزرگسالی پرنده خریداری نموده اید ، این پرنده دیگر به هیچ عنوان به شما عادت نخواهد کرد و آرام نخواهد شد و تا پایان عمر طبیعت وحشی خودش را حفظ میکند.
    حرف زدن و به صحبت آمدن این پرنده در قفس ، اگر در سن بزرگسالی آن را تهیه کرده باشید تقریبا صفر است و شما هر چه قدر تلاش نمایید بی نتیجه خواهد ماند. اگر این نوع را از جوجگی بزرگ نمایید و توسط دست خود به آن غذا دهید تا بزرگ شود به شما عادت میکند و ممکن است تنها یک تا نهایتا دو کلمه نیز یاد بگیرد ، آن هم به صورت کاملا گنگ و نامفهوم. بنابراین توصیه میکنم اگر واقعا به پرنده خود علاقه دارید آن را به دامان طبیعت بازگردانید ، زیرا در این حالت نه تنها هیچ تلاش شما نتیجه بخش نخواهد بود ، بلکه پرنده نیز بسیار زجر خواهد کشید ( البته اگر آن را از جوجگی بزرگ نکرده اید ) در غیر این صورت قضیه فرق میکند. ضمنا توجه داشته باشید که این پرندگان به هیچ عنوان در قفس جفت گیری و تولید مثل نمیکنند ، با توجه به اینکه ارزش مالی زیادی نیز ندارند بهترین توصیه ام به شما رها کردن آن در یک باغ میوه است ، البته اگر واقعا تمایل به این کار دارید ، مطمئن باشید با توجه به خوی وحشی آن هیچ آسیبی در طبیعت به آن نمیرسد و میتواند به خوبی از خودش مراقبت نماید. ضمنا توجه داشته باشید که همین افراد سود جو ممکن است به شما این وعده ها را بدهند که ، پرنده حرف هم میزند و خیلی سریع به شما عادت میکند و ... اما یادتان باشد تمام این حرفها تنها بازار گرمی است و اگر این پرنده وحشی باشد هیچ امیدی به اهلی کردن آن نمیتوانید داشته باشید.
    اما در مورد نوع دوم این پرنده ، یعنی مرغ مینای گریتر هیل ، این پرنده را به جرئت میتوانم بگویم سلطان پرندگان در تقلید صدا و حرف زدن میباشد !!!!!!
    این نوع مرغ مینا به سادگی اهلی میشود، در واقع بهتر است بگویم از ابتدا اهلی است ، زیرا طبیعت پرنده معمولا در قفس شکل میگیرد ، به راحتی با صاحب خود ارتباط برقرار میکند و بر خلاف تمام پرندگان زینتی طبیعت بسیار ( معذرت میخوام ) پر رو و غیر خجالتی دارد ( به هیچ از از جدا شدن از صاحبش احساس دل تنگی و ... نمیکند و به سرعت با صاحب جدیدش خو میگیرد ) و جزء فضول ترین پرندگان نیز میباشد.
    این پرنده به همه چیز کار دارد و از سرو کله صاحبش بالا میرود ، به همه جا سرک میکشد و در همه امور کنجکاوی میکند.
    قدرت تقلید صدای فوق العاده قوی دارد. نیاز به هیچ گونه آموزشی ندارد زیرا خودش همه چیز را به سادگی فرا میگیرد ( البته به صورت تقلیدی ). این پرنده صدا های مختلف را به قدری زیبا و دقیق تقلید میکند که حتی صاحب او نیز به صحت آن شک خواهد کرد. صداهایی از قبیل زنگ تلفن ، زنگ ساعت ، صدای گربه و یا سگ ، صدای سایر پرندگان موجود در داخل و یا خارج منزل و صدای افراد درون منزل ( از قبیل جملات و اصطلاحات خاصی که به زبان می آورند ، آن هم با همان شیوه بیان ، برای مثال اگر صحبت ملایم باشد و یا فریاد گونه باشد ، پرنده عینا و با همان حس جملات را بیان میکند ) و ...
    جالب است بدانید در چند مورد این پرنده از روی رادیو توانسته بود چند سوره از قرآن کریم را نیز از حفظ نماید و تقلید نماید ، که جای بسی شگفتی است اما کاملا حقیقت دارد !!!!!
    در کل اینکه قدرت تقلید این پرنده در صداهای گوناگون از تصور شما خارج میباشد و تا آن را از نزدیک نبینید باور نخواهید کرد !!!
    در مورد غذای مرغ مینا ( هر نوعی ) ، این پرندگان پلت ، گرانول یا دانه کوچک ( به صورت خرد شده و نرم شده ) و یا غذاهای نرم مثل انواع میوه های نرم و غذاهای زنده مثل انواع کرمها تغذیه میکنند. توجه داشته باشید که مرغ مینا نمیتواند دانه بخورد و باید حتما غذاهای نرم در اختیارش قرار گیرد.
    جنس نر و ماده این پرنده تقریبا شبیه به هم هستند و تشخیص آنها بسیار مشکل است ، اما این پرندگان ریشی دارند که در پرندگان بالغ دیده میشود و پرنده نر را میتوان از روی ریش بلندتر آن تشخیص داد ( که کاملا محسوس است ).
    نزادهای دیگری از این پرنده که ارزشمند هستند علاوه بر نوع گریتر هیل ، نژادی معروف به جاوان بزرگ است که تقریبا خصوصیات و خلق و خوی گریتر هیل را دارد.
    و اما کمی هم راجع به نگهداری این پرنده :
    نگهداری این پرنده بسیار کار دشواری است و شما باید در این مورد بسیار وسواس به خرج دهید و صبور باشید و وقت زیادی را برای آن بگذارید. قفس این پرنده باید به صورت مداوم تمیز شود ، روزنامه کف قفس این پرنده باید هر روز یک بار و یا روزی دوبار تعویض گردد. میله داخل قفسش باید به صورت مداوم تمیز و شستشو شود تا پای پرنده دچار بیماری نشود. امکانات شنای آن باید هر روز در قفسش مهیا باشد و آب آن باید مدام عوض گردد ( برای مثال میتوانید از یک کاسه سفالی پر از آب برای این کار استفاده کنید ). با توجه به اینکه در هنگام شنا این پرنده بسیار جنب و جوش دارد میتوانید با قرار دادن یک ورقه فویل آلومینیومی جلوی قسمت شنا از خیس شدن منزلتان جلوگیری کنید.
    این پرنده به قدری فعالیت دارد که اگر شما یک روز کامل هم با آن باشید هرگز احساس خستگی نمیکنید ، برای همین گاهی به این پرنده دهان باز هم میگویند چون به قدری به خوردن غذا از دست صاحبش عادت میکند که مدام جلوی قفس مینشیند و با دهان باز انتظار غذا از دست صاحبش را میکشد !!!
    برای اینکه بتوانید سن پرنده را تشخیص دهید تنها کافی است به پرهایش نگاه کنید. پرنده جوان پرهایی بسیار شفاف و ملون دارد و بسیار نیز جنب و جوش دارد ، برعکس پرنده پیر پرهایش در قسمتهایی از بدن میریزد و حالت کسالت بسیار مشخصی دارد ( حالت کز کرده و گوشه گیر ).
    این پرندگان را باید در فصل زمستان در دمای معتدل نگهداری کنید وگرنه دچار بیماری لرز شده و جان خود را از دست میدهند.
    قفس این پرنده باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا پرنده بتواند به راحتی در آن جنب و جوش نماید ، کلیه امکانات رفاهی نیز باید برایش فراهم باشد وگرنه دچار آسیب روحی خواهد شد !!!
    در کل در عین اینکه پرنده بسیار جالبی است نگهداری بسیار مشکلی دارد.
    فقط توجه داشته باشید که نوع وحشی آن را تهیه نکنید زیرا هیچ قابلیت مفیدی برای شما نخواهد داشت و به هیچ وجه نمیتوانید از نگهداری آن رضایت داشته باشید.
    نوع وحشی این پرنده بدن کشیده تری نسبت به نوع گریتر هیل دارد و مشخصه زرد رنگ روی صورت ( نزدیک چشم ) آن نیز متفاوت است. در مورد مرغ مینای وحشی این زائده زرد رنگ دور چشم است ( دقیقا ) و در مورد مینای گریتر هیل همان طور که در شکل هم میبینید زیر چشم است.
    رنــج قفـــس به کنــار ،آنــچه عقاب را پیر میکند پرواز زاغ بی ســـر وپاست.

10. 2 نفر از elMirA برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

كاربر تازه وارد
    2,699 امتیاز ، سطح 12
    0% فعالیت
    دستاورد ها:

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    گيپا
    11,506
    پس انداز
    0
    سطح
    12
    تشكرها
    0

سلام دوباره . باید بگم مرغ مینای من وحشی نیست . کلماتی هم از قبیل ( سلام . مینا. محسن . کجایی. بیا ) و چند کلمه نا مفهوم دیگر رو به همراه تقلید صدای تلفن و زنگ موبایل . انجام میده . خودش رو هم برای من خیلی لوس میکرد تا اینکه به خاطر کثیف کاری که کرده بود من بلند دعوا کردم . و اون رو تو قفسش گذاشتم . از همون لحظه دیگه نه جوابم رومیده نه سمتم میاد .
    می خوام بدونم . تا چه مدت این رفتار رو ادامه میده .
    و اگه راه حلی هست ممنون میشم بگین

مدیـریـــت کـل انجمنهــا
    48,987 امتیاز ، سطح 54
    8% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,663
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album picturesTagger First Class
    جایزه ها:
    Arm of Law
    نماد elMirA
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    گيپا
    2,055,495
    پس انداز
    10
    سطح
    54
    تشكرها
    2,900
    3,870 بار در 2,048 پست از اين كاربر تشكر شده

نقل قول نویسنده fataneh_25 مشاهده پست
    سلام دوباره . باید بگم مرغ مینای من وحشی نیست . کلماتی هم از قبیل ( سلام . مینا. محسن . کجایی. بیا ) و چند کلمه نا مفهوم دیگر رو به همراه تقلید صدای تلفن و زنگ موبایل . انجام میده . خودش رو هم برای من خیلی لوس میکرد تا اینکه به خاطر کثیف کاری که کرده بود من بلند دعوا کردم . و اون رو تو قفسش گذاشتم . از همون لحظه دیگه نه جوابم رومیده نه سمتم میاد .
    می خوام بدونم . تا چه مدت این رفتار رو ادامه میده .
    و اگه راه حلی هست ممنون میشم بگین

سلام
    پس تقریبا حدسم درست بوده
    مرغ مینای شما ترسیده و گوشه گیر شده
    من خودم مرغ مینا نداشتم اما از دوستان شنیدم وقتی پرنده ای یا حیوانی در منزل گوشه گیر میشه باید براش جفت پیدا کرد یا اگر امکانش نیست موسیقی های آرام بخش و همچنین در معرض باغچه و گل و گیاه پرنده رو قرار بدهید

در مورد اینکه تا چه مدت این رفتار رو نشون میده به سن مرغ بستگی داره اگر سنش بالا باشه خیلی سخت ممکنه دوباره برگرده
    رنــج قفـــس به کنــار ،آنــچه عقاب را پیر میکند پرواز زاغ بی ســـر وپاست.

13. کاربرانی که برای این مطلب مفید از elMirA تشکر کرده اند:

كاربر تازه وارد
    2,699 امتیاز ، سطح 12
    0% فعالیت
    دستاورد ها:

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    گيپا
    11,506
    پس انداز
    0
    سطح
    12
    تشكرها
    0

بازم سلام . خسته نباشین . بازحمتای ما؟:biggrin:

باید بگم مرغ مینای من بعد از 3 روز باهام آشتی کرد . ولی پرتوقع انتظار داره مدام کنارش باشم . مثلا امروز مجبور شدم برم بیرون . بعد از 3-4 ساعت دیگه که اومدم خونه . بازم قیافه گرفته

واقعاهااااا:mad:

منم راستش اینبار یه کم بی توجهی بهش نشون دادم

نمیشه که من مدام ور دلش نشسته باشم

كاربر تازه وارد
    2,910 امتیاز ، سطح 12
    65% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 140
    0% فعالیت
    دستاورد ها:

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    گيپا
    0
    پس انداز
    0
    سطح
    12
    تشكرها
    0
    5 بار در 5 پست از اين كاربر تشكر شده

آگهی تبلیغات
    مرغ مینام رو وقتی خریدم هیچ صدایی نداشت. بعد از چند ماه شروع کرد به جیک جیک و بعدا آواز خوندن.
    این میتونه نشونه این باشه که جوجه بوده و بزرگ شده؟

+ پاسخ به مبحث
صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

مرغ مینا

آموزش مرغ مینا

اموزش مرغ مینا

بیماریهای مرغ مینا

مرغ مينا

بیماری مرغ مینا

مرغ مینا نگهدارینگهداری مرغ میناغذای مرغ میناخصوصیات مرغ میناجوجه مرغ میناآموزش مرغ مينابیماری های مرغ میناحرف زدن مرغ میناعمر مرغ میناهمه چیز در مورد مرغ میناآموزش حرف زدن به مرغ میناهمه چیز درباره مرغ میناتشخیص سن مرغ مینااموزش مرغ ميناتشخیص جنسیت مرغ مینااهلی کردن مرغ مینا بيماريهاي مرغ مينااموزش حرف زدن به مرغ میناتغذیه مرغ مینا
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

قانون های ارسال نوشته