+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

مبحث: حیات چگونه اغاز شد ؟؟

 1. #1
  مدیر انجمن تاريخ
  24,097 امتیاز ، سطح 37
  79% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 253
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  Recommendation Second ClassVeteranTagger First Class10000 Experience Points
  نماد b.b
  تاريخ عضويت
  Oct 2007
  پست
  1,680
  گيپا
  197,963
  پس انداز
  0
  امتیاز
  24,097
  سطح
  37
  تشكرها
  470
  1,205 بار در 706 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض حیات چگونه اغاز شد ؟؟

  آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
  منبع :سایت آفتاب  در حدود چهار میلیارد سال پیش سطح زمین پوشیده از مواد مذاب بود و امكان تشكیل حیات بر روی كره زمین وجود نداشت . پس از مدتی سطح سیاره زمین سرد شد وپوستهای سنگی آنرا فرا گرفت .بخار آب موجود در اتمسفر متراكم شد و با بارش باران اقیانوس های وسیعی بر روی كره زمین به وجود آمد د بسیاری از زیست شناسان اعتقاد دارند كه حیات اولین بار در این اقیانوس های حاصل از باران به وجود آمده است و به عقیده آنان تكامل جانداران صدها میلیون سال طول كشیده است و شواهد حاكی از این است كه زمین مدتها قبل از پیدایش حیات وجود داشته است كه این شواهد را اندازه گیری سن زمین نشان می دهد.  مواد شیمیایی و پایه ای حیات چگونه تشكیل شدند

  نظریه های علمی بیانگر این مطلب است كه در نخستین مراحل پیدایش حیات ملكولهای غیر زنده در طی واكنش هایی شیمیایی با هم تعداد زیادی ملكول های آلی ساده را تشكیل دادند و این ملكولهای ساده با استفاده از انرژی های محرك( از قبیل انرژی خورشید ، گرمای حاصل از فعالیت های آتشفشانی و رعدو برق) ملكولهای پیچیده تری را به وجود آوردند.این ملكولهای پیچیده واحدهای سازنده اولین سلولها را تشكیل دادند و این فرضیه كه بسیاری از واحد های آلی سازنده حیات نخستین بار از ملكولهای غیر زنده تشكیل شده اند بارها مورد آزمایش قرار گرفت و از لحاظ علمی تایید شد. درباره چگونگی تشكیل حیات چندین نظریه وجود دارد كه تعدادی از آنان را برای شما معرفی می كنیم.

  ● مــــــــدل سوپ بنیادین: در دهه ۱۹۲۰ دانشمندان اظهار داشتند كه در اقیانوس های اولیه زمین یكباره مقدار زیادی مواد آلی پدید آمدند و این نظریه به مدل سوپ بنیادین مشهور است .تصور دانشمندان بر این است كه درآن هنگام اقیانوس های زمین مملو از ملكولهای آلی مختلف بودند.این دانشمندان فرض كرده بودند كه این ملكولها در اثر انرژی حاصل از تابش خورشید د انفجارهای آتشفشانی و رعد و برق پدید آمده بودند.پس از آن گروهی از دانشمندان اعلام كردند كه در جو اولیه زمین اكسیژن وجود نداشته است و در عوض غنی از نیتروژن،هیدروژن و گازهای دارای هیدروژن مانند بخار آب و آمونیاك و متان بوده است .در آن زمان انرژی خورشید یا انرژی الكتریكی حاصل از رعد و برق این ملكولها را به سطوح انرژی بالاتر ( ملكولهای برانگیخته ) انتفال داده اند.

  استانلی میلر در نیمه های قرن بیستم مدل سوپ بنیادین را آزمایش كرد . وی گازهای متان و بخار آب ، آمونیاك و هیدروژن را درون دستگاهی قرار داد و منظور شبیه سازی رعدو برق از یك جرقه الكتریكی استفاده كرد ، بعد از چند روز وی در آن دستگاه تركیبات متعددی پیدا كرد كه این تركیبات شامل برخی از عناصر تشكیل دهنده حیات از جمله آمینو اسیدها ، اسیدهای چرب و كربوهیدراتها بودند.این نتایج نشان میدهد كه برخی از مواد شیمیایی پایه ای حیات در شرایطی مشابه شرایط آزمایشگاهی میلر پدید آمدند.

  دلیل مردود بودن آزمایشات میلر را از نظر سایر دانشمندان:

  تحقیقاتی درباره مدل سوپ بنیادین:

  اکتشافات جدیدی که بعد از نظریه سوپ بنیادین به دست آمد باعث ارزیابی مجدد مدل سوپ بنیادین شد . در زمان آزمایش میلر زیست شناسان تصور می کردند که پیدایش حیات در حدود یک میلیارد سال پیش روی داده است . اما اندازه گیری سن زمین و کشف سنگواره هایی که ۵/۳ میلیارد سال سن داشتند نشان داد که حیات در واقع بسیار پیشتر از آن تشکیل شده است .ما اکنون می دانیم که مخلوطی از گازهای مورد استفاده در آزمایش میلر هنگام پیدایش حیات وجود نداشته است.

  در آن زمان زمین فاقد لایه حفاظتی اوزون بوده است و پرتوهای ماورای بنفش بدون اوزون همه آمونیاک ها و متانهای موجود در اتمسفر را از بین می برند .از سوی دیگر در صورتی که گازهای آمونیاک و متان در آزمایش میلر وجود نداشته باشند .بعد از مردود شناختن نظریه میلر دانشمندان مدلی دیگر به نام مدل حباب را پیشنهاد کردند.


  ● مدل حباب: چندی بعد دانشمندان اعلام کردند که فرآیندهای کلیدی که مواد شیمیایی مورد نیاز برای حیات را به وجود آوردند درون حباب های سطح اقیانوس ها انجام شده است.

  این مدل شامل پنج مرحله اصلی است، مونیاک , متان و دیگر گازهای حاصل از انفجار های آتشفشانی زیر دریایی در حباب های زیر دریا محبوس می شدند.متان و آمونیاک های مورد نیاز برای تشکیل آمینو اسید ها درون حباب ها در مقابل صدمات حاصل از اشعه ماورای بنفش محفوظ می ماندند.

  حباب ها به سطح اقیانوس ها می آمدند و و پس از ترکیدن د ملکول های آلی ساده آزاد می کردند.ملکول های آلی ساده ضمن انتقال توسط باد و حرکت به سمت بالا در معرض اشعه ماورای بنفش نور خورشید و رعد و برق قرار می گرفته اند و در نتیجه نیروی لازم برای واکنش های بعدی برایشان فراهم می شد.باران بسیاری از این ملکول های آلی را که به تازگی تشکیل شده بودند به درون اقیانوس می برد و چرخه دیگری را شروع می کردند.
  دلم آشفته آن مايه ناز است هنوز / مرغ پرسوخته در پنجه باز است هنوز
  جان به لب آمد و لب برلب جانان نرسيد / دل به جان آمد و او برسر ناز است هنوز
  گرچه بيگانه زخود گشتم و ديوانه زعشق / يار عاشق كش و بيگانه نواز است هنوز

 2. 3 نفر از b.b برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:


 3. #2
  مدیر انجمن تاريخ
  24,097 امتیاز ، سطح 37
  79% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 253
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  Recommendation Second ClassVeteranTagger First Class10000 Experience Points
  نماد b.b
  تاريخ عضويت
  Oct 2007
  پست
  1,680
  گيپا
  197,963
  پس انداز
  0
  امتیاز
  24,097
  سطح
  37
  تشكرها
  470
  1,205 بار در 706 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض

  خب دیدن این فیلم رو به شما پیشنهاد می کنم

  حجم : 16.1 مگابایت
  به زبان فارسی
  فرمت : rm
  مدت زمان : 1:04:28
  کد:
  [تنها کاربرانی که عضو شده اند و از طریق ایمیل عضویتشان فعال شده می تواند این لینک را ببینند. ]
  نسخه اصلی
  نسخه اصلی 45 mb فرمت wmv
  کد:
  [تنها کاربرانی که عضو شده اند و از طریق ایمیل عضویتشان فعال شده می تواند این لینک را ببینند. ]
  دلم آشفته آن مايه ناز است هنوز / مرغ پرسوخته در پنجه باز است هنوز
  جان به لب آمد و لب برلب جانان نرسيد / دل به جان آمد و او برسر ناز است هنوز
  گرچه بيگانه زخود گشتم و ديوانه زعشق / يار عاشق كش و بيگانه نواز است هنوز

 4. کاربرانی که برای این مطلب مفید از b.b تشکر کرده اند:


 5. #3
  مدیـریـــت کـل انجمنهــا
  48,987 امتیاز ، سطح 54
  8% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,663
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album picturesTagger First Class
  جایزه ها:
  Arm of Law
  نماد elMirA
  تاريخ عضويت
  Nov 2007
  محل سکونت
  باران
  پست
  3,682
  گيپا
  2,055,495
  پس انداز
  10
  امتیاز
  48,987
  سطح
  54
  تشكرها
  2,900
  3,870 بار در 2,048 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض حيات چگونه آغاز شد؟

  - حيات چگونه آغاز شد؟


  در سال۱۹۵۳ يک مجموعه از آزمايش‌ها نشان داد که برخى از سنگ‌هاى زيربناى حيات نظير اسيدهاى آمينه می‌‌توانند به نحو خود بخود در شرايطى مشابه شرايطى که تصور می‌‌شد در جو زمين در دوران اوليه آن وجود داشته است ، پديدار شوند.

  اين آزمايشها منجر به ظهور نظريه‌ای موسوم به "آبگوشت يا سوپ اوليه " شدند که بر اساس آن اقيانوس‌هاى زمين در مراحل اوليه همچون يک مجموعه غذايى بزرگ به عنوان محملى براى ظهور و رشد حيات عمل کرده‌اند.

  پس از گذشت ۵۰ سال اين فرضيه همچنان اعتبار خود را حفظ کرده است ، اما جزييات دعاوى آن صورت دقيقى پيدا نکرد.

  به عنوان مثال روشن نيست که چگونه چند مولکول ساده شيميايى می‌‌توانند در درون آبگوشت اوليه ترکيب پيچيده‌ای نظير مولکول "دىان آ" يا انواع پروتئين‌ها را بوجود آورند.

  مساله همان مساله قديمى مرغ و تخم مرغ است.

  مولکول دى ان آ رمز ساختن پروتئينهايى را ارائه می‌‌دهد که خود کاتاليزور يا معين عمل آن دسته از واکنشهاى شيميايى هستند که موجب ظهور مولکول دى ان آ می‌‌شود.

  چگونه می‌‌شود که يکى از ايندو قبل از ديگرى موجود باشد؟ بر اساس يکى از نظريه‌هاى تازه نخستين ساختارهاى ژنتيکى يا ژنوم صرفا از مولکولهاى "آر.ان.آ" ساخته شده‌اند.

  مولکولهاى آران آ نظير مولکولهاى دى ان آ زنجيره‌ای از اسيدهاى نيوکلئيک هستند با اين تفاوت که به واسطه آنکه ساختار شيميايى آنها اندکى با ساختار شيميايى مولکول دىان آ تفاوت دارد می‌‌توانند بدون نياز به گروتئينها واکنشهاى شيميايى را به راه اندازند.

  در مراحل بعدى اين جهان ساخته شده از مولکولهاى آر ان آ جاى خود را به جهان کنونى داده که از مولکولهاى دى ان آ ساخته شده است.

  نظريه ديگرى که اين روزها رواج يافته از ايده "ظهور متابوليسم‌ها در مرحله نخست " دفاع می‌‌کند.

  بر مبناى اين نظريه آن دسته از واکنش‌هاى شيميايى که براى آزادسازى انرژى لازم جهت حمايت از حيات ضرورى هستند پيش از ظهور مولکولهاى خود تکثيرکننده پديدار شدند.

  بر مبناى يکى از روايتهاى اين نظريه پديدار شدن اين متابوليسمها در اعماق اقيانوسها و در نزديک چشمه‌هاى آب جوشان و با شکل گرفتن "پيريت " از ترکيب سولفيد آهن و سولفيد هيدروژن اتفاق افتاده است.

  يکى ديگر ازمباحث مشکل ساز در ميان زيست شناسان اين مساله است که چگونه اجزاى شيميايى اوليه حيات توانسته‌اند در مقادير کافى مجتمع شوند و با يکديگر واکنش انجام دهند و مولکولهاى پيچيده تر نظير پروتئينها و اسيد هاى نيوکلئيک بوجود آورند؟ به اعتقاد محققان سطوح چسبنده برخى از مواد شيميايى که مهمترينشان گل رس است ، نخستين محيط مناسب را براى شکلگيرى حيات بوجود آورده‌اند.

  اين احتمال نيز وجود دارد که قطرات آب دريا که تبخير و وارد جو زمين شده‌اند و يا در دل شکافهاى درون صخره‌ها جاى گرفته‌اند زمينه ساز ظهور حيات بوده‌اند.

  يکى از راههاى يافتن پاسخ دقيق تر به مساله چگونگى ظهور حيات ، يافتن پاسخ براى پرسش زمان ظهور حيات است.
  به اعتقاد برخى از محققان نخستين نشانه‌هاى حيات حدود۳/۸ ميليارد سال قبل ظاهر شده‌اند.

  برخى ديگر اين زمان را ۲/۷ ميليارد سال قبل تخمين می‌‌زنند.

  يک نظريه بکلى متفاوت نيز داير بر آن است که حيات از کيهان بيکران به زمين انتقال يافته.

  شواهد نشان می‌‌دهد که مواد شيميايى اوليه نظير اسيد هاى آمينه در فضا يافت می‌‌شوند و ارگانيزمهاى ذره بينى می‌‌توانند در جريان سفرهاى فضايى زنده بمانند.

  اما اينکه حيات از کجا آمده پاسخى براى اين پرسش نيست که حيات اساسا چگونه پديدار شده است.

  ادامه دارد...
  رنــج قفـــس به کنــار ،آنــچه عقاب را پیر میکند پرواز زاغ بی ســـر وپاست.

 6. 2 نفر از elMirA برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:


 7. #4
  596 امتیاز ، سطح 5
  23% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 154
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  3 months registered500 Experience Points

  تاريخ عضويت
  Aug 2011
  پست
  1
  گيپا
  105
  پس انداز
  0
  امتیاز
  596
  سطح
  5
  تشكرها
  0
  0 بار در 0 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض

  salam .chojoori mitonam in film ro dl konam

 8. #5
  مدیر فنی گیگاپارس
  41,231 امتیاز ، سطح 49
  64% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 619
  19.0% فعالیت
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupCreated Album picturesVeteranTagger First Class
  نماد Patriot
  تاريخ عضويت
  Aug 2009
  محل سکونت
  NeverLand
  پست
  5,340
  گيپا
  40,940
  پس انداز
  8,435
  امتیاز
  41,231
  سطح
  49
  تشكرها
  3,169
  3,189 بار در 1,859 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض

  آگهی تبلیغات
  جیگر ، عسل ، مربا . . .
  تاریخشو یه نگاه میکردی ، ماله 4 ساله پیشه

  " I Want You "+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

آغاز حیات از دریا

آغاز حیات در دریا

حیات چگونه آغاز شد

حیات ابتدا در دریا آغاز شد

آغاز حیات

اغاز حیات

حیات در دریا

حیات از کجا آغاز شد

زمین چگونه بوجود آمد

حیات ابتدا در دریا

زمین چگونه تشکیل شد

شروع حیات از دریا

پیدایش حیات از دریا

حیات اولیه در دریا

اغاز حیات در دریا

اغاز حیات از دریا

پیدایش حیات در دریا

حیات از دریا آغاز شد حیات ابتدا در دریا اغاز شدحیات در دریا آغاز شدحیات ابتدا در کجا اغاز شدحیات ابتدایی در دریاابتدای حیات در دریاحیات مجموعه فرایندهای درون آباغازحیات
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

قانون های ارسال نوشته

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts