+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

مبحث: سوال

1,965 امتیاز ، سطح 10
    29% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 285
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    نماد asia shafigh
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    گيپا
    2,415
    پس انداز
    0
    سطح
    10
    تشكرها
    4
    0 بار در 0 پست از اين كاربر تشكر شده

به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

Unhappy سوال

آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
    سلام
    خسته نباشيد
    در ابتداي پاييز كمي سرما خوردم و بعد از مراجعه به پزشك و تزريق پني سيلين و مصرف كلد استاپ و ديفن هيدرمين علائم سرماخوردگي ام بعد از1هفته هيچ بهبودي اي پيدا نكرد و با مراجعه ي مجدد به همان پزشك داروي بتامتازون تزريقي تجويز شد كه بهبودي سريع بوجود آمد، اما گوش دردم بهبود پيدا نكرد.
    حدود 2هفته بعد به علت گوش درد و سرگيجه و تهوع به همان پزشك مراجعه كردم و براي سرگيجه و تهوع من سرم و يك آمپول داخل سرم تجويز كرد. البته به خاطر بد خطي پزشك نمي توانم آن دارو را بخوانم (كه پزشك به من گفت اين دارو ضد تهوع و ضد حساسيت است) ولي من به آن حساسيت نشان دادم و بدنم از سرما شروع به لرزيدن كرد ، چونه ام خواب رفت ، تنگي نفس گرفتم ، ضربان قلبم تند شد و بسيار كلافه بودم. كه يك ساعت بعد از پايان سرم به حالت طبيعي برگشتم.
    پس از شست و شوي گوشم حالت سر درد و سر گيجه ام براي 5،6 روز قطع شد. اما مجددا سرگيجه و سردردهاي من شروع شد تا اينكه پس از يك ماه به اوج خود رسيد بطوريكه در حالت خوابيده و دراز كشيده هم سرگيجه داشتم و احساس كردم براي تنفس انرژي زيادي مصرف مي كنم. بلافاصله به پزشك مراجعه كردم كه همان دارو و سرم را به من داد و همان اتفاقات (تنگي نفس و خواب رفتگي عضلات صورتم)رخ داد پزشك احتمال داد به دارو واكنش نشان داده ام و تاكيد كرد كه خطرناك نيست ولي بهتر است بعد از اين به ساير پزشك ها حساسيت به دارو را بگويم.
    بطور ناگهاني هم گريه كردم در صورتي كه اصلا ناراحت و نگران نبودم اما بدون دليل گريه مي كردم. پزشك از من پرسيد كه آيا عصبي و نگران هستم؟ و من پاسخ دادم نه فقط از محيط درمانگاه كلافه ام و باز پرسيد كلافه يعني مي خواهي راه بروي(چون با اينكه به دستم سرم وصل بود اما نمي توانستم دراز بكشم و احساس مي كردم سقف به من فشار مي آورد)؟ومن پاسخ دادم بله.
    دكتر به من گفت اين علائم بي قراري است. و بعد به من يك داروي ديگر تزريق كرد كه نام آنرا در دفترچه ي بيمه ننوشت و از داروخانه هم تهيه نكرد و اصلا نام آنرا به من نگفت و در دو نوبت به فاصله ي 10 دقيقه به من تزريق كرد.
    بعد از 15تا20دقيقه تمام اعلائم از بين رفت و حتي سرگيجه هم تمام شد و هيچ علامتي وجود نداشت و حتي حالم بسيار خوب بود.
    روز بعد (بعد از 16 يا 17ساعت )مجددا اعلائم ظاهر شد كه علاوه بر سر درد ، خواب رفتگي اعضلات صورت و سرگيجه دست و پاهايم به شدت سرد شد و خواب رفت ولي ديگر تنگي نفس نداشتم.
    مجددا به من سرم وصل كردند و مسكن تزريقي و خوراكي به من دادند.اما سر درد من بهبود پيدا نكرد . البته هر نيم ساعت درد شديدي كه در سر داشتم 15دقيقه حالم بسيار خوب بود و اصلا هيچ مشكلي نداشتم حتي سرگيجه و بعد دوباره سر درد و سرگيجه شروع مي شد.
    از من آزمايش خون گرفتند و پزشك به من گفت تو حتي كم خوني هم كه اكثر خانم ها دارند ، نداري(با اينكه من در روزهاي پايان قاعدگي هم بودم) تمام آزمايش خون من نرمال بود و هيچ چيزي نشان نميداد.
    هردو پزشك علت اين واكنشها را عصبي دانستند و براي من داروي ((آلپرازولام0.5))و ((استامينوفن كدئين)) تجويز كرد كه نصف صبح و يكي شب بخورم.
    روز بعد هم همين مشكلات براي من بوجود آمد و بطور ناگهاني و در حالي كه چند دقيقه ايستاده بودم سرم گيج رفت و به كسي كه كنار دستم بود آويزان شدم و مجددا سرم درد گرفت . با استامينوفن غير كدئين و خواب سر دردم بهبود پيدا كرد اما در لحظه ي اولي كه بعد از خواب خواستم از تخت پايين بيايم سرم گيج رفت و زمين خوردم.اما بعد از آن ديگر سرگيجه نداشتم.
    با توجه به اينكه پدر مادر بزرگ من،مادر بزرگ من و مادر من هر سه ميگرن دارند و من هم علائم ميگرن را دارم آيا اين سرگيجه ها مي تواند به اين علت باشد؟
    من امروز كه اين نامه را مي نويسم يك روز از اين ماجراها ميگذرد و من هيچ يك از علائم سرگيجه را ندارم بطوريكه حتي دانشگاه هم رفتم ولي بسيار كسل و خواب آلود هستم و هنوز هم كلافه . هيچ وقت عصبي نشدم بطوريكه اين قدر در جسمم تاثير بگذارد.
    پس مشكل چيست؟ آيا سي . تي . اسكن مي تواند علت را پيدا كند؟چه چيزي مي تواند مشكل سرگيجه را در افراد ايجاد كند؟

مدیـریـــت کـل انجمنهــا
    48,987 امتیاز ، سطح 54
    8% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,663
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album picturesTagger First Class
    جایزه ها:
    Arm of Law
    نماد elMirA
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    گيپا
    2,055,495
    پس انداز
    10
    سطح
    54
    تشكرها
    2,900
    3,870 بار در 2,048 پست از اين كاربر تشكر شده

به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

آگهی تبلیغات
    سلام

ابتدا باید عرض کنم که در نت طبابت صورت نمیگیره و فقط نوعی مشاوره و کمک میتونیم در اختیارتون بگذاریم

علایمی که توضیح فرمودید ممکنه ایجاد نوعی سندرم به نام سندرم منیر باشه که از بیماریهای گوش داخلی نشات میگیره

میتونید ادیوگرافی انجام بدید تا بهتر شناخته بشه

((آب)) بسیار کم مصرف کنید

نمک رو محدود کنید و غذاهای مصرفی رو بدون نمک صرف نمایید

به طور کلی سدیم رو تا بهبود کامل حذف کنید

ماهی گوشت هویج و یاقالی اصلا مصرف نکنید

در عوض از برنج سیب زمینی انواع سبزیجات و میوه ها حتما مصرف کنید

در میان خشکبار بادام زمینی بدون نمک مصرف بفرمایید

اون آمپولی که داخل سرمتون تزریق کردند به احتمال زیاد دکسا متازون بوده که اغلب جواب سریع میده برای سرماخوردگی اما بیماری شما گوش میانی هست و با

سرماخوردگی و سر گیجه های مربوط به آن متفاوت میباشد

آمپولی که اصلا تجویز نشده ممکنه دیازپام بوده باشه که یک آرام بخش هست و سریع عمل میکنه و به همین خاطر تا مدتی احساس بهبودی میکردید.

آلپرازولامنیز یک آرام بخش هست که برای این بیماری تجویز میشه
    برای دزرمان از آنتی هیستامین ها هم میشه کمک گرفت

بیماری گوش میانی ارثی هست

البته میگرن نیز در سابقه ی خانوادگی بی تاثیر نیست

هم ممکنه سی تی اس کن براتون تجویز بشه و هم ام آر آی تا مقدار عفونت داخل گوش میانی اندازه گیری بشه.

ممکنه اگر شما با دارو طبابت نشید اعمال جراحی رو براتون در نظر بگیرند
    و شما میتونید با متخصصو جراح گوش و حلق و بینی مشورت بفرمایید.
    رنــج قفـــس به کنــار ،آنــچه عقاب را پیر میکند پرواز زاغ بی ســـر وپاست.

3. 2 نفر از elMirA برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

آلپرازولام0.5

آلپرازولام05

دکسا متازون

قرص آلپرازولام0.5کلد استاپقرص آلپرازولام05قرص کلد استاپ چیستكلد استاپآمپول دکسا متازونبتامتازون تزریقیگوش درد و سرگیجهعوارض قرص آلپرازولام0.5دكسا متازونكلداستاپآمپول دکسمتازونآمپول دراز برای نفس تنگیآمپول دكسمتازونالپرازولام05امپول دکسا متازونآمپول دکساگوش درد و سرگيجهدكسمتازون قرص آلپرازولام0.5حساسیت به قرص کلد استاپایا کلد استاپ ارام بخش هست
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

تگهای این مبحث

قانون های ارسال نوشته