+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 1 از 1

مبحث: داستان حضرت سلیمان (ع) و مورچه

همكار سابق انجمن ادیان
    11,615 امتیاز ، سطح 25
    85% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 135
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranTagger First Class1000 Experience Points
    نماد Ahd313
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    گيپا
    37,151
    پس انداز
    88
    سطح
    25
    تشكرها
    161
    640 بار در 391 پست از اين كاربر تشكر شده

به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

Arrow داستان حضرت سلیمان (ع) و مورچه

آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
    داستان حضرت سلیمان (ع) و مورچه

در یکی از مسافرت های سلیمان(ع) که جن و انس و پرندگان او را همراهی می کردند، عبورشان به سرزمین مورچگان (سرزمینی در نزدیکی طائف و به قول بعضی در نزدیکی شام) افتاد. یکی از مورچه ها با تعجیل سایر مورچگان را آگاه ساخت و به ایشان گفتبه خانه هایتان پناه ببرید و از مسیر سلیمان(ع) و یارانش دور شوید تا آنها شما را زیر پاهایشان لگدکوب نکنند. باد، صدای آن مورچه را به گوش سلیمان(ع) رسانید و سلیمان(ع) دستور داد تا او را به حضورش بیاورند. سپس به او گفت مگر نمی دانی که من پیامبر خدا هستم و از جانب انبیاء ستمی به دیگران نمی رسد؟ مورچه پاسخ داد چرا میدانم. سلیمان(ع) گفت: پس چرا مورچگان را از ما ترسانیدی؟ مورچه پاسخ داد منظور من این بود که آنها عظمت و شوکت ترا مشاهده نکنند تا خود را در مقابل تو حقیر پندارند و ناسپاسی به درگاه خداوند آغاز نمایند.
    سخنان مورچه در نظر سلیمان(ع) معقول آمد. سپس مورچه سلیمان(ع) را خطاب داد و گفت آیا می دانی چرا خداوند از میان تمام قدرت ها باد را برای حرکت دادن تخت تو انتخاب نمود؟ سلیمان(ع) جواب داد نمی دانم. مورچه گفت برای اینکه بدانی تمام این قدرت و شوکت و مقام تو بر باد است و تو مغرور و متکبر نگردی.
    آنگاه سلیمان(ع) تبسم کرد و فرمود:"پروردگارا مرا توفیق شکر نعمت خود را که به من و پدرم عطا فرمودی، عنایت فرما..."

منبع : قصص الانبیاء - تبیان
    اخرین ویرایش توسط Ahd313 : 30-03-2009 at 01:51 AM

+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

حضرت سلیمان زندگینامه

زندگی نامه حضرت سلیمان

زندگینامه حضرت سلیمان

زندگی نامه حضرت سلیمان(ع)

زندگینامه حضرت سلیمان عخلاصه زندگی حضرت سلیمانزندگينامه حضرت سليمانبیوگرافی حضرت سلیمانزندگی نامه حضرت سلیمان عزندگي نامه حضرت سليمانزندگی حضرت سلیمانزندگینامه حضرت سلیمان (ع)زندگینامه مورچهحضرت سلیمانخلاصه ای از زندگی حضرت سلیمان پیامبرخلاصه زندگینامه حضرت سلیماندانلود زندگینامه حضرت سلیمانزندگی حضرت سلیمان (ع)زندگی نامه حضرت سلیمان (ع)زندگی نامه مورچهداستان حضرت سلیمانزندگینامه حضرت سلیمان(ع)بيوگرافي حضرت سليمانداستان حضرت سلیمان پیامبربیوگرافی سلیمان پیامبر
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

تگهای این مبحث

قانون های ارسال نوشته