+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

مبحث: خواص گردو

 1. #1
  مدیـریـــت کـل انجمنهــا
  48,987 امتیاز ، سطح 54
  8% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,663
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album picturesTagger First Class
  جایزه ها:
  Arm of Law
  نماد elMirA
  تاريخ عضويت
  Nov 2007
  محل سکونت
  باران
  پست
  3,682
  گيپا
  2,055,495
  پس انداز
  10
  امتیاز
  48,987
  سطح
  54
  تشكرها
  2,900
  3,870 بار در 2,048 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض خواص گردو

  آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
  گردو


  گردو درخت زيبايي است كه ارتفاع آن ميتواندبه 20 متر برسد. مغز گردو داراي پروتئين،قند ،آب و ويتامين، املاح معدني و همچنين مواد چربي است. مقدار فسفر موجود در گردو با ماهي و برنج و حتي تخم مرغ نيز برابري ميكند. برگ و پوست گردو مقوي و تصفيه كننده خون است . برگها و پوست آن بخصوص بخاطر مادهءتلخ و تانن آن در مداواي بيماريهاي جلدي و خنازير مفيد واقع مي شوند .
  مهمترين خواص گردو :
  • درمان ورم روده و معده: 15 تا 20 گرم برگ گردو را به مدت ده دقيقه در يك ليتر آب جوش دم كنيد، براي ورم معده و روده به به عنوان كرم كش 3 فنجان در روز از اين دم كرده را بنوشيد .

   درمان خستگي و ورم : دم كردهء50 گرم برگ گردو در يك ليتر آب را در آب وان بريزيد اين حمام آرام بخش خستگي است و ورم را بر طرف مي كند همچنين در مورد مداواي سرمازدگي و بيماريهاي پوستي تجويز ميشود .

  • درمان ورم لثه ولوزه : دمكردهء فوق را به ميزان حجمش با آب رقيق كنيد و آنرا غرغره كنيد تا ورم لثه و لوزه شما درمان شود .

   درمان كم خوني : جوشانده برگ يا پوست سبزگردو برابر تجويز فوق درمان كم خوني و ضعف است . 20 تا 30 گرم از پوست سبز گردو يا خشك آن را در يك ليتر آب به مدت يك ربع بجوشانيد و صاف كنيد و قبل از هر وعده غذا يك فنجان از آن را بنوشيد .

   گردو درمان كننده بيماريهاي ريوي است.

   گردو مسكن دل پيچه است.

   اگر از گردو و عسل مربا درست كنيد براي اشخاص لاغر وتقويت و تحريك نيروي جنسي مفيد است.

   مرباي گردو ملين بوده و آپانديس را تقويت مي كند.

   خوردن گردو از تشكيل سنگ كليه و سنگ كيسه صفرا جلوگيري مي كند.

   پوست درخت گردو و پوست سبز گردو قابض است.

   خوردن گردو براي تقويت جنسي مفيد است.

   گردو را با انجير و موز بخوريد مقوي حواس و مغز است.

   اگر پوست تاز گردو را به دندان و لثه بماليد لثه و دندان را تقويت مي كند.

   دم كرده برگ درخت گردو براي درمان ورم مفاصل مفيد است.

   گرم برگ گردو را در يك ليتر آبجوش ريخته و بمدت چند دققيه بجوشانيد اين جوشانده براي شست و شوي زخم ها و التيام انها بسيار مفيد است .

   دم كرده برگ درخت گردو براي درمان ترشحات زنانه و بيماري سل مفيد است.

   جوشانده برگ درخت گردو درمان كننده سر درد ، سرمازدگي و بيماريهاي پوستي است .

   شيره قسمت سبز ميوه را اگر چند بار روي زگيل بماليد آنرا از بين مي برد.

   قسمت سبز و تازه ميوه گردو را اگر با آب بجوشانيد و موهاي خود را با آن رنگ كنيد رنگ قهو ه اي به مو مي دهد .

   برگ تازه درخت گردو حشرات موذي مانند بيد و ساس را از بين مي برد.

   اگر زن حامله روزي يك عدد گردو بخورد پس از زايمان پوست شكمش زيبايي خود را حفظ خواهد كرد.
  • چون گردو داراي مس مي باشد بنابراين به جذب آهن در بدن كمك مي كند.
  زيان گردو
  به هيچ وجه نبايد در خوردن گردو افراط و از پنج عدد در روز بيشترمصرف بشود زيرابراي سلامتي زيان آور است . درضمن لثه ها و زبان و گلو را  مي آزارد. كسانيكه ناراحتي معده و كبد دارند نبايد گردو بخورند. افراد چاق نيز بايد از آن پرهيز كنند. خوابيدن در زير درخت گردو به علت صدور فراوان گاز كربنيك در شب خطر ناك است.
  رنــج قفـــس به کنــار ،آنــچه عقاب را پیر میکند پرواز زاغ بی ســـر وپاست.

 2. #2
  مدیـریـــت کـل انجمنهــا
  48,987 امتیاز ، سطح 54
  8% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,663
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album picturesTagger First Class
  جایزه ها:
  Arm of Law
  نماد elMirA
  تاريخ عضويت
  Nov 2007
  محل سکونت
  باران
  پست
  3,682
  گيپا
  2,055,495
  پس انداز
  10
  امتیاز
  48,987
  سطح
  54
  تشكرها
  2,900
  3,870 بار در 2,048 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض گردو


  تاثير شگرف گردو در پيشگيرياز سرطان سينه
  تحقيقات ثابت كرده است كه فقط دو مشت گردو در روز كافي است تا امكان بروز سرطانسينه را كاهش دهد و اگر مبتلا به سرطان سينه هستيد ، خوردن اين گياه، رشد تومور رامتوقف و يا محدودتر مي كند.
  به گزارش گروه ترجمه سلامت نيوز،فتو استرول موجود درگردو ،رسپتورهاي استروژن را محدود و بلوكه مي سازد و بنابر اين انتظار مي رود كهرشد تومور سينه را متوقف نمايد. زيرا استروژن رشد بعضي از تومورهاي سينه را تشديدمي كند.
  آيا گردو به مقدار زياد مصرف شود يا نه؟  محققان معتقدند كه گردوبه عنوان بخش سالمي از رژيم غذايي روزانه نه تنها مانع از بروز سرطان سينه مي شودبلكه براي پيشگيري از ديابت و بيماري هاي قلبي نيز مفيد است. التبه بايد گفت تاثيرو يافته اي كه اكنون حاصل شده است با تكيه بر آزمايشات انجام شده روي حيوانات بهدست آمده است و بي ترديد بايد اذعان كرد كه تحقيقات بيشتري لازم است تا ثابت كندهمين تاثير در رابطه با انسان نيز صادق است. به عنوان مثال طي مطالعه اي انجام شدهروي حيوانات اعلام شده بود كه بتاكاروتن باعث از بين رفتن سرطان ريه مي شود ، امازماني كه مطالعه اساسي روي انسان انجام گرفت ثابت شد كه دادن اين ماده به مصرفكنندگان سيگار باعث بدتر شدن سرطان ريه در آنها مي شود.
  گردو مي تواند رشدتومور سينه را تا 9 سال به تعويق اندازد.


  طي همين مطالعه اعلام شد كه سرعت رشدسرطان سينه با مصرف گردو 50% كاهش مي يابد. يعني رشد و توسعه تومور در موش هايآزمايشگاهي حداقل 3 هفته به تاخير مي افتد
  رنــج قفـــس به کنــار ،آنــچه عقاب را پیر میکند پرواز زاغ بی ســـر وپاست.

 3. کاربرانی که برای این مطلب مفید از elMirA تشکر کرده اند:


 4. #3
  مدیر بازنشسته
  16,783 امتیاز ، سطح 31
  34% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 667
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  SocialRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteranTagger First Class
  نماد farzan_B
  تاريخ عضويت
  Dec 2008
  محل سکونت
  MehrCity
  پست
  1,669
  گيپا
  484,681
  پس انداز
  0
  امتیاز
  16,783
  سطح
  31
  تشكرها
  1,619
  1,515 بار در 808 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض
  گردو قابلیت پایین آوردن سطح کلسترول خون را دارد. از طریق مطالعات مختلفی که در سرتاسر جهان صورت گرفته است، فواید گردو روشن شده است. مصرف گردو نه تنها برای کاهش سطح کلسترول خون مفید است، بلکه همچنین مصرف گردو باعث کاهش خطر بیما ری های قلبی و التهاب می شود.
  به دلیل اینکه گردو حاوی مقادیر بالای اسیدهای چرب امگا – 3 ( به خصوص اسید آلفا لینولئیک) و فیتو استرولهاست، برای قلب مفید می باشد.

  اسیدهای چرب امگا –3 از طریق افزایش سطح HDLو کاهش سطح LDL باعث کاهش سطح تری گلیسیرید و کاهش تشکیل پلاک های آترواسکلروتیکی در سرخرگها می شوند. فیتو استرولها باعث کاهش سطح کلسترول تام می شوند. ولی مکانیسمی که باعث کاهش سطح کلسترول تام توسط این ترکیبات می شود هنوز مشخص نیست. درحقیقت گردو در مقایسه با سایر مغزها حاوی مقادیر بیشتراسیدهای چرب امگا – 3 است. گردو علاوه بر اینکه حاوی ترکیباتی است که برای قلب مفید هستند، حاوی مقادیر ارزشمند ویتامین E، ویتامین B، فیبر و سایر عناصر معدنی است. تحقیقات بیانگر این است که مصرف 45 گرم گردو به عنوان بخشی از رژیم کم کلسترول به شرط اینکه کالری دریافتی افزایش پیدا نکند، باعث کاهش خطر بیماریهای قلبی – عروقی می شود. مطالعات انجام گرفته دردانشگاه ها روارد بیانگر این مطلب است که، مصرف رژیم حاوی مقادیربالای مغزها خطر مرگ قلبی ناگهانی را کاهش می دهد.علاوه براین، بسیاری ازمطالعات بیان می کنند که مصرف مقادیرزیاد این مواد(مواد حاوی اسیدهای چرب امگا– 3) خطرحمله قلبی و انسداد سرخرگها را تا 70% کاهش می دهد. اثرات جلوگیری کننده و درمانی گردو ثابت شده است. درزیر به بیان نکاتی درباره ارزش تغذیه ای گردومی پردازیم :

  1-مکملی برای تأمین کالری :

  گردو مانند سایر مغزها غنی از کالری است. کالری موجود در گردو به طور عمده به دلیل مقادیر بالای پروتئین و چربی موجود در گردو است. در زمان گذشته مردمی که در نقاط مختلفی از جهان زندگی می کردند، به گردو جهت تأمین انرژی مورد نیازشان به طور شدیدی وابسته بودند.

  در هر 30 گرم گردو، در حدود 5/2 گرم اسیدهای چرب امگا- 3 وجود دارد در حالیکه در سایر مغزها در حدود 0/5 گرم اسید چرب امگا – 3 یافت می شود  2- غنی از اسیدهای چرب ضروری :

  در هر 100 گرم گردو در حدود 68 گرم چربی وجود دارد. که قسمتی از این چربی شامل اسیدهای چرب غیراشباع با چند باند مضاعف *(PUFA) از قبیل اسید لینولئیک و اسید لینولنیک است. (در حدود 70% اسیدهای چرب موجود در گردو را تشکیل می دهند) در حدود 18% از اسیدهای چرب موجود در گردو را اسیدهای چرب غیراشباع با یک پیوند مضاعف (MUFA)** و 12% پایانی را نیز اسیدهای چرب اشباع تشکیل می دهد. بنابراین گرچه گردو حاوی مقادیر زیادی از کالری است اما، اسیدهای چرب موجود در گردو اساساً اسیدهای چرب غیراشباع هستند که ضرری را به سیستم قلبی عروقی بدن نمی رسانند. ذکر این نکته نیز با ارزش است که 58% اسیدهای چرب غیراشباع با چند پیوند مضاعف گردو را اسید لینولنیک و 12% آن را اسید لینولئیک تشکیل می دهد. که هر دو آنها ، اسیدهای چرب ضروری برای حفظ حیات انسان می باشند. ایکوزا پنتاتونیک اسید (EPA) و دکوزا هگزانوئیک اسید (DHA) که در سالهای اخیر زیاد شنیده شده اند متعلق به اسید لینولینک( اسید چرب امگا – 3) می باشند که اثر مهمی در کاهش لیپید وکلسترول خون دارند.


  3- منبع پروتئینی با کیفیت خوب:

  پروتئین معمولاً از نظر کیفیت و کمیت مورد توجه قرار می گیرد. گردو هم از نظر کیفیت و هم از نظر کمیت بسیار مورد توجه است. هر 100 گرم گردو حاوی 4/14 گرم پروتئین است . که این پروتئین دارای کیفیت خوبی است و به آسانی نیز هضم می شود. گردو دارای اسیدهای آمینه می باشد. گردو علاوه بر اینکه دارای اسیدهای آمینه ضروری است،( که بدن انسان قادر به ساختن آنها نمی باشد )همچنین حاوی اسیدهای آمینه ای است که به سختی می توان آنها را از سایر غذاهای گیاهی دیگر بدست آورد. بنابراین گیاهخواران قادرند که همه پروتئین مورد نیاز را از طریق دریافت گردو و سایر فرآورده های حبوبات تأمین کنند.
  4 - منبع غنی فیبر:

  گردو منبع غنی از فیبر است. در هر 100 گرم گردو حدود 7/9 گرم فیبر وجود دارد. علاوه بر اینکه گردو حاوی مقدار زیادی چربی است، باعث برطرف شدن سریع گرسنگی می شود. برخی تحقیقات خاطر نشان می کنند که، غذاهای غنی از فیبرباعث کاهش سطح کلسترول سرم و باعث جلوگیری از بیماریهای قلبی و سکته قلبی می شوند.


  5 - سایر ویتامین ها و مواد معدنی:

  گردو حاوی مواد معدنی و ویتامین های گوناگون می باشد. ویتامین های محلول در چربی از قبیل ویتامین A، ویتامین E و همچنین ویتامین های محلول در آب از قبیل ویتامین C، ویتامین B1، ویتامین B12، اسید فولیک، اسید پانتوتنیک و نیاسین در گردو وجوددارد. گردو دارای آهن، روی ، مس، منیزیم و فسفر می باشد. در میان مواد معدنی سدیم به مقدار کمی در گردو یافت می شود. در هر 100 گرم گردو فقط 10 میلی گرم سدیم وجود دارد. علاوه بر مواد مغذی که در بالا ذکر شد، ریزمغذی هایی از قبیل رنگندانه ها، کیبات فنولیک نیز در گردو وجود دارند که بر پایه اطلاعات موجود، برخی از این ریزمغذی ها، اثراتی از قبیل خاصیت آنتی اکسیدانی، محرک سیستم ایمنی، ضد سرطان و ضدعفونت دارند.

 5. کاربرانی که برای این مطلب مفید از farzan_B تشکر کرده اند:


 6. #4
  مدیر انجمن علمی
  30,055 امتیاز ، سطح 42
  29% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 995
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran
  نماد sedaye.raftan
  تاريخ عضويت
  Mar 2008
  محل سکونت
  Kuwait
  پست
  2,420
  گيپا
  293,091
  پس انداز
  0
  امتیاز
  30,055
  سطح
  42
  تشكرها
  528
  1,262 بار در 836 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض مصرف گردو و كاهش بيماري هاي قلبي

  آگهی تبلیغات
  خوردن كمي گردو در روز به كاهش احتمال بيماري قلبي كمك ميكند. بيماري قلبي به تنوعي از مشكلات كه عروق خوني و عضلات قلب را تحت تاثير قرار ميدهند ، گفته ميشود.اين بيماريها شامل فشار خون بالا و بيماري عروق كرونر هستند و به ميزان قابل توجهي احتمال حمله قلبي و يا سكته مغزي را افزايش ميدهند.به گزارش هلث سنترز ، محققان دانشگاه لوماليندا دريافتهاند كه با افزودن چند گردو به رژيم غذايي روزانه ميتوان از خطر بيماري قلبي كاست.به نظر ميرسد گردو از اكسيداسيون چربيها در خون ميكاهد. تحقيقات قبلي نشان دادهاند اكسيداسيون چربيها در جريان خون به سلامت فرد آسيب ميزند و منجر به آترواسكلروزيس ميشود.نتيجه اين كه گرچه رژيم حاوي گردو سرشار از چربيهاي اشباع نشده است و تصور ميشود اكسيداسيون خون را افزايش ميدهد ، چنين اتفاقي نميافتد.در واقع نتيجه بر عكس است مبني بر اين كه رژيم حاوي گردو اكسيداسيون ليپيدهاي خون را كاهش ميدهد.
  کنارم هستی و اما دلم تنگ میشه هر لحظه ... خودت میدونی عادت نیست فقط دوست داشتن محضه
  کنارم هستی و بازم بهونه هامو می گیرم ... میگم وای چقدر سرده میام دستتاتو می گیرم

 7. کاربرانی که برای این مطلب مفید از sedaye.raftan تشکر کرده اند:


+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

خواص پوست گردو

خواص گردو تازه

خواص گردوی تازه

فواید پوست گردو

خواص گردو

فواید گردو تازه

تحقیق درباره گردو

خواص برگ درخت گردو

تحقیق در مورد گردو

خوابیدن زیر درخت گردوتحقیق در باره برگ کردوخواص پوست گردو تازهخاصیت گردوفواید برگ گردو تاثیر خوابیدن زیردرختتحقیق در مورد پوست گردوفواید ناکفواید گردوی تازهخاصیت گردو تازهمقاله در مورد گردوخواص امگا9خاصیت پوست گردوتحقیق در مورد درخت گردوفواید گردوخاصیت های گردو
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

تگهای این مبحث

قانون های ارسال نوشته

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts