+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 1 از 1

مبحث: نوروپاتیک

 1. #1
  قطع دسترسی
  2,648 امتیاز ، سطح 11
  99% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 2
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  Veteran1000 Experience Points

  تاريخ عضويت
  Nov 2008
  محل سکونت
  USA
  پست
  2
  گيپا
  203
  پس انداز
  0
  امتیاز
  2,648
  سطح
  11
  تشكرها
  0
  0 بار در 0 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض نوروپاتیک

  آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
  ::کبری زکی‌خانی::
  نوروپاتيک يک اختلال عصبی نابودکننده است که تا کنون درمان مناسبی برای آن پيدا نشده بود. اما اخيرا يک گروه از دانشمندان دانشگاه ميشيگان در Ann Arobor نشان دادند که چنين دردهايي با روش انتقال ژن تا حد قابل توجهی تسکين می يابند.

  نوروپاتی يا انحطاط تدريجی اعصاب، ديابتی­ها و مبتلايان به ساير بيماری­ها را گرفتار می­کند. وقتی تخريب رخ می­دهد، اعصاب حسی بيماران که علائم درد دما را به مغز منتقل می­کند، گرفتار می­شود.
  کاهش حس لامسه سبب عدم درک احساس سوختگی و احساس دماهايي می شود که به طور معمول داغ تلقی می شوند. متاسفانه تاکنون تاثيرگذاری داروها بر اين جريان بسيار اندک بوده است.
  يکی از عوامل شناخته شده در اين روند کاهش يک مولکول انتقال دهنده پيام عصبی به نام GABA است. دانشمندان می دانند که آنزيمی به نام گلوتاميک اسيد دی کربوکسيلاز (GAD) می­تواند توليدGABA را افزايش دهد. از اين رو دانشمندان دانشگاه ميشيگان سعی کردند GABA را با افزودن يک ژن رمزکننده GADدر نخاع افزايش دهند و بدين ترتيب درد را تسکين دهند.
  گروه تحقيقاتی اخير به عنوان يک مدل آزمايشی، اعصاب سياتيک گروهی از موش­ها را تخريب کردند تاآنها قادر به پاسخگويي تحريکات تماسی نشوند. سپس محققان ويروس حاوی رمز GAD را وارد نخاع موش­ها کردند. ويروس استفاده شده، يک نوع تغيير يافته ويروس هرپس بود که علاوه بر بيماري­زا نبودن شامل پروموتر برای ژن فوق نيز بود.
  اين ويروس هرپس مهندسی شده، پس از تزريق در زير پوست وارد اعصاب محيطی شده و سپس به سمت مراکز عصبی حرکت می­کند. اما در مراکز عصبی پس از بيان ژنGAD به سمت پوست باز می­گردد، جاييکه از همان قسمت تزريق شده و سبب ايجاد زخم شده بود. بدين ترتيب در مراکز عصبی با بيان ژن GAD ميزان GABAنيز بالا می­رود.
  David Finkعصب شناس و سرپرست گروه تحقيقاتی فوق گفت: "ما تنها از رفتار طبيعی ويروس استفاده کرديم. پس از 6 هفته از ژن درمانی، موش­های فاقد حس در برابر تماس و گرما به حالت طبيعی برگشتند.
  همچنين وی افزود که اميدوار است، درمان­های کلينيکی در انسان از سال آينده آغاز شود.

  منبع: مجله Ann. Neurol،
  اخرین ویرایش توسط elMirA : 12-11-2008 at 01:05 PM

+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

نوروپاتیک

نروپاتیک درد نوروپاتیکبیماری نوروپاتیکنوروپاتيكبیماری نروپاتیکبيماري نوروپاتيكانواع بیماری نروپاتیک نوروباتیکدردهای نوروپاتیک (عصبی) نروپاتيكدی کربوکسیلازنوراپاتیکنوروپاتيک بیماری نورو پاتیک نوروپاتیک دردهای نوروپاتیکانتقال پیام عصبینوروباتيكانتقال دهنده عصبینوروپاتيك عصبيانتقالدهندههای عصبیعلیم بیماری نورونورو پاتیک نوروپانیک
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

قانون های ارسال نوشته

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts