PDA

بازدید نسخه کامل شده : کانون زبان ایرانalidastgheib
29-06-2009, 12:04 PM
اولین آموزشکده زبان های خارجه

با سلام

این قسمت در باره کانون زبان ایران(Iran Language Institute) است.

کانون زبان ایران بالا ترین درجه مدرک رو از نظر بقیه کشور ها داره.

اگر نظری داشتید بگید.:lold:


با سلام

سایت رسمی کانون زبان

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]
کانون زبان ايران در سال [Only registered and activated users can see links]و با هدف توسعه آموزش زبان‌های خارجی تاسيس گرديد. اداره مرکزی کانون زبان ايران به عنوان موسسه اي دولتي و غير انتفاعي وابسته به كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مي باشد و مراكز آموزشي آن در تهران و [Only registered and activated users can see links] شهر قرار دارد.
کانون زبان ايران دوره‌های آموزشی خود را به زبان‌های فارسی، انگليسی، فرانسه، آلمانی، عربیواسپانيايیبرای حدود [Only registered and activated users can see links]نفر زبان آموز در هر ترم ارائه می‌نمايد. کلاس‌های آموزشی کانون زبان ايران ترميک بوده و توسط نزديک به [Only registered and activated users can see links] نفر مدرس آموزش ديده که دارای تحصيلات مؤثر در زبان‌های فوق می‌باشند و به‌دقت انتخاب شده‌اند اداره می‌گردند.
در حال حاضر آقای قاسم حقيقت‌طلب رياست کانون زبان ايران را به‌عهده دارند.

alidastgheib
29-06-2009, 12:22 PM
آموزش مجازی

پيشرفت سريع و چشمگير علوم و فنون و اهميت و ارزش زمان در دنيای امروز رويکرد تازه ای به مسئله آموزش داده است. در دنيای کنونی که ارتباطات از اهميت به سزايی برخوردار است و افرادی موفق تلقی می‌شوند که بتوانند از فن ارتباط به نحو شايسته استفاده کنند، نياز به روش‌های نوينی احساس می‌شود که با استفاده از آن‌ها بتوان آموزش را در کوتاه‌ترين مدت و مؤثرترين صورت ارائه داد.
بنيادی‌ترين روش ارتباطی، ارتباط زبانی است که نياز حياتی دنيای امروز می‌باشد.
براين اساس آموزش زبان يکی از ضروری‌ترين اقداماتی است که در جوامع امروزی به آن پرداخته می‌شود. در اين راستا کانون زبان ايران به عنوان يکی از پيشگامان آموزش زبان در کشور اقدام به راه اندازی دوره‌های آموزش زبان به صورت مجازی کرده است.
اين دوره‌ها که از طريق اينترنت انجام می‌گيرد بدون نياز به کلاس، مدرس و زمان خاص برای يادگيری می‌باشد و زبان آموزان در هر زمانی که مايل باشند می‌توانند از اين دوره‌ها استفاده کنند.
دوره‌های آموزش مجازی کاملاً منطبق با استانداردهای آموزشی بوده و از امکانات صوتی و تصويری خوبی برخوردار است. از زبان آموزان مجازی در دوره‌های زمانی مشخصی امتحان به عمل آمده و نتايج آن در اختيار آنان قرار می‌گيرد. اين دوره‌ها برای کليه علاقه‌مندان به يادگيری زبان مفيد و مؤثر می‌باشد. کسانی که به دليل مشغله زياد قادر به حضور در کلاس‌های حضوری آموزش زبان نبوده و نمی‌توانند ساعات خاصی را در طول هفته به کلاس‌های حضوری اختصاص دهند و يا افرادی که دسترسی به کلاس‌های آموزش زبان در محل زندگيشان ندارند، می‌توانند از اين دوره‌ها استفاده کرده و دانش زبانی خود را ارتقاء دهند.

alidastgheib
29-06-2009, 12:28 PM
آشنايی با بخش آموزش غيرحضوری


کانون زبان ايران، در سال 1380 با هدف آموزش غير حضوری برای علاقه‌مندان به فراگيری زبان‌های خارجی اقدام به تأسيس بخش آموزش غير حضوری نموده است.
آموزش زبان انگليسی غير حضوری در 9 سطح Elementary تا Intermediateبا استفاده از سی دی‌های چند رسانه‌ای multimedia)) ارائه می‌گردد.
در اين دوره زبان آموز از مواد آموزشی به صورت خودآموز استفاده می‌نمايد و در هر ترم يک يا دو جلسه کلاس برای رفع اشکال برگزار می‌گردد که شرکت در آن برای زبان آموزان اختياری است.
ارزشيابی ميزان پيشرفت تحصيلی در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه صورت می‌گيرد و دو نوبت مردودی در آزمون غير حضوری و يا دو نوبت غيبت در امتحان مذکور به باطل شدن پرونده آموزشی زبان آموز منتهی خواهد شد.
ادامه تحصيل در کلاس‌های حضوری صرفاً پس از اتمام کليه سی دی‌ها و از سطح High1امکان‌پذير است و ادامه تحصيل به صورت حضوری در کلاس‌های سطوح پيشرفته ضروری است و اين کلاس‌ها را نمی‌توان به صورت غير حضوری گذراند.
زبان آموزان دوره غير حضوری که موفق به کسب مدرک JCEشوند می‌توانند در سطح Advanced1 کانون زبان ثبت نام نمايند.
بر اساس نتيجه ارزشيابی هر سطح به زبان آموزان غير حضوری گواهی اعطاء می‌گردد.

alidastgheib
29-06-2009, 12:32 PM
بخش برون کانونی
اداره برون کانونی به بخشی اطلاق می‌شود که با مراکز آموزشی و سازمان‌های خارج از کانون در برگزاری دوره‌های آموزشی همکاری می‌نمايد.
تشکيل کلاس‌های آموزش زبان اعم از انگليسی، فرانـسه، آلـمانی و عربی در محــل سازمان‌ها يا مراکز آموزشی، كلاس برون کانونی ناميده می‌شود. مراکز آموزشی يا سازمان‌ها و ادارات طی نامـه‌ای درخواست کتبی خود را به دفتر رياست کانون ارسال و پـس از بـررسی و موافقت معاونت گسترش آموزش‌ها همکاری آغاز می‌گردد.
اين دوره‌ها با دو هدف بر آوردن نياز آموزشی با وجود کمبود ظرفيت پذيرش در کانون و نيز ايجاد ارتباط آموزش‌های خارج از کانون صورت می‌گيرد. پيش از يک دهه از تجربه فعال سازی اين سيستم می‌گذرد و در حال حاضر بالغ بر يکصد کلاس در هر ترم آموزشی در تهران و شهرستان‌ها برگزار می‌گردد.

[Only registered and activated users can see links] در کلاس‌های برون کانونی ساختار آموزشی ساير مراکز کانون و نيز مقررات آموزشی از جهت تعداد جلسات زمانی دوره و سطح توانايی مدرس و ديگر موارد دقيقاً اجرا می‌گردد.
[Only registered and activated users can see links] دوره‌های آموزش برون کانونی توسط مرکزی از مراکز آموزشی در تهران يا ديگر شهرستان‌ها در خصوص برنـامه ريزی، تامين مدرس، برگزاری امتحانات پشتيبانی می‌شوند.
[Only registered and activated users can see links] زبان آموزان کلاس‌های برون کانونی نيز با ثبت اطلاعاتشان توسط مرکز پشتيبان زبان آموز کانون محسوب شده و می‌توانند در صورت وجود ظرفيت به کلاس‌های مراکز آموزشی کانون با حفظ مقرارت منتقل شوند.
[Only registered and activated users can see links] آموزش برون کانونی می‌تواند بر اساس موافقت کانون و متقاضی و سازمان يا مراكز بر اساس امکان تامين مدرس به صورت دوره‌های ويژه و در جدول زمانی متفاوت از دوره‌های رايج در کانون برگزار شود.
[Only registered and activated users can see links] همکاری در خصوص دوره‌های برون کانونی بر اساس قرارداد و توافق نامه امضا شده، توسط طرفين قطعی شده و قرارداد برای هر دوره يا هر ترم آموزشی تجديد می‌گردد.

alidastgheib
29-06-2009, 12:41 PM
مدارک کانون زبان
1-

مدرک JCE

آزمون مدرک حرفه‌ای JCE (Junior Certificate in English) به منظور ارزشيابی توان زبانی زبان آموزان در استفاده از زبان انگليسی و شاخص ميزان تسلط آن‌ها به مهارت‌های خواندن، صحبت کردن و شنيدن می‌باشد. اين آزمون توسط بخش پژوهش و برنامه‌ريزی کانون زبان ايران تهيه و تدوين گرديده است. اين آزمون شامل دو بخش شفاهی و کتبی بوده که هر 3 ماه يک بار برگزار می‌گردد.

[Only registered and activated users can see links]


اين مدرک از جمله گواهينامه‌های شناخته شده و معتبر در اکثر سازمان‌ها و مؤسسات دولتی و غير دولتی در کشور می‌باشند و عموماً به عنوان معيار سنجش توانايی زبانی متقاضيان استخدام و غيره مورد استفاده قرار مي گيرند.
اخذ مدرک JCE بيانگر ميزان توانمندی زبان افراد در استفاده کاربردی از زبان انگليسی به طور رسمی و يا غير رسمی در سطح متوسط می‌باشد. زبان آموزاني که سطح High3را به اتمام می‌رسانند می‌توانند در آزمون مدرکJunior Proficiency Certificate (JCE) شرکت نمايند.شركت در اين آزمون‌ها برای عموم آزاد است.

alidastgheib
29-06-2009, 12:44 PM
مدرک های کانون زبان
2-

مدرک SCE
آزمون مدرک حرفه‌اي SCE (Senior Certificate in English) به منظور ارزشيابي توان زباني زبان آموزان در استفاده از زبان انگليسي و شاخص ميزان تسلط آن‌ها به مهارت‌هاي خواندن، صحبت کردن و شنيدن مي‌باشد. اين آزمون توسط بخش پژوهش و برنامه ريزي کانون زبان ايران تهيه و تدوين گرديده است. اين آزمون شامل دو بخش شفاهي و کتبي بوده که دو نوبت در سال برگزار مي‌گردد.
[Only registered and activated users can see links] اين مدرک از جمله گواهينامه‌هاي شناخته شده و معتبر در اکثر سازمان‌ها و مؤسسات دولتي و غير دولتي در کشور مي‌باشند و عموماً به عنوان معيار سنجش توانايي زباني متقاضيان استخدام و غيره مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
موفقيت در آزمون SCEبيانگر تسلط خوب اين افراد در استفاده کاربردي و آکادميک از زبان انگليسي تلقي مي‌گردد.
زبان آموزاني که سطح Ad4 را به اتمام ‌رسانده‌اند، واجد شرايط شرکت در آزمون Senior Proficiency Certificate(SCE) مي‌باشند.
شركت در اين آزمون‌ها براي عموم آزاد است.

alidastgheib
29-06-2009, 12:46 PM
مدرک کانون زبان
3-


مدرک زبان فارسی

[Only registered and activated users can see links]
بخش فارسی كانون زبان ايران به زبان آموزان غير فارسی زبانی كه هر يك از دوره‌های آموزشی فارسی را با موفقيت پشت سر بگذارند گواهی پايان دوره اعطا می‌كند. در اين گواهينامه به محتوای دوره، طول دوره و سطح زبان آموز اشاره شده است.

alidastgheib
29-06-2009, 12:49 PM
مدرک کانون زبان
4-

مدرک زبان عربی

[Only registered and activated users can see links]
صدور مدرك دائم بخش عربی شامل زبان آموزانی می شود كه شاخه قواعد را حداقل 4 ترم و شاخه مكالمه را حداقل در 10 ترم گذرانده باشند.

alidastgheib
29-06-2009, 12:51 PM
مدرك بخش آلماني
[Only registered and activated users can see links] ch.jpg


بخش آلماني كانون زبان ايران با همكاري بخش فرهنگي سفارت آلمان در حال حاضر مدارك معتبر و رسمي (Zertifikat Deutsch) B1، B2 (Zentrale Mittelstufenprüfung) و ‍‍C1 (Zentrale Oberstufenprüfung)را ارائه مي نمايد.

مدرك B1 پس از پايان دوره پايه Grundstufe، B2 پس از دوره مياني Mittelstufe و C1 پس از پايان دوره عالي Oberstufe به زبان آموزان ارائه مي شود.

زبان آموزاني كه تمايل دارند پس از فراگيري زبان نسبت به اخذ ويزا و تحصيل در كشورهاي آلماني زبان اقدام نمايند، بايد يكي از مدارك فوق را داشته باشند.

alidastgheib
30-06-2009, 03:27 PM
دوستانی که می خواهند در باره کتب تدریش شده اطلاعاتی کسب کنند،
پیام بدهند