مفیدترین پستها به نظر کاربران در این تاپیک را در اینجا ببینید!

+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

مبحث: چگونگی پیشگیری و درمان دملهای چرکی

3,561 امتیاز ، سطح 14
    3% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 489
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    گيپا
    17,157
    پس انداز
    0
    سطح
    14
    تشكرها
    0
    0 بار در 0 پست از اين كاربر تشكر شده

تعداد 2 نفر از 2 کاربر این پست را مفید دانسته اند! به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

پیش فرض چگونگی پیشگیری و درمان دملهای چرکی

آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
    با سلام ، در مورد بیماریم ابتدا به سابقه آن می پردازم : مردی هستم حدود 45 ساله ، اینطور که می گویند و البته خودم یادم نیست ، در 4 سالگی مقدار زیادی شکلات کاکایویی را یک دفعه خورده ام و میگویند پس از آن دچار ناراحتی کبدی و تب شدم و تمام سر و صورت و بدنم پر از جوش ودانه های چرکی شده بود . دردوره دبستان هم چند نوبت صورتم دچار جوشها و دانه های چرکی شد که بعد از مدتی خوب شدند . در دوران نوجوانی هم هر چند وقت بدنم و خصوصا پاهایم دچار کورک و دملهای چرکی شده و پس از خارج شدن عفونتشان خوب میشد. اما حدودا از 25 سالگی به بعد هر چند وقتی دملهای چرکی بزرگی در نقاط مختلف بدنم ایجاد میشود که از زمان شروعشان که با ناخن محلشان حس میشود تا زمان سر باز کردنشان بیش از 6 ماه طول میکشد . در روزهای آخر قبل از باز شدن درد زیادی بصورت مستمر وجود دارد . پس از باز شدن چرک و خون زیادی از آنها دفع میشود که چندین روز ادامه دارد و بهد از آن سرشان بسته میشود و بعد از مدتی دوباره سرشان باز شده و چرک و عفونت و خون از آنها خارج میشود ، این سیکل چندین نوبت تکرار میشود به عبارتی از شروع یک دمل تا خشک شدن و تمام شدن آن بیش از یک سال طول میکشد ، تازه بعد از آنکه دیگر چرک و خونی از آنها نیامد پیله سفت و سیاه رنگی در عمق آن تشکیل میشود بطوری که در نقاطی که در دسترس بوده و دیده میشوند میتوان با ته سوزن خیاطی و البته با سختی آنها را از عمق پوست خارج نمود . شکل این پیله ها نامنظم و تقریبا مثل دانه ماش بلندی میباشد. محل تشکیل این دملها بیشتر در پشت گردن ، کشاله ران ، نشیمنگاه و بعضا زیر بغل ، روی شکم ، زیر بغل و پشت گوش میباشد . به دکتر متخصص داخلی که مراجعه نمودم گفتند مربوز یه دکتر پوست میباشد . چندین نوبت به دکتر پوست مراجعه کردم که در شهرمان آنتی بیوتیک خوراکی و در تهران یک نوع آنتی بیوتیک جلدی (مالیدنی) که شامل چند قرص حل شده در الکل سفید بود تجویز نمودند که چندان موثر نبودند زیرا سالی چند بار این دملها به همان صورت قبل ایجاد میشوند . دکترهای پوست علت ایجاد این دملها را عفونت پیاز مو میگویند . اما این نظریه برای من قابل قبول نمی باشد زیرا بعضی از این دملها در نقاطی ایجاد میشوند که اصلا مویی وجود ندارد مثل پشت گوش یا روی شکم ، در ضمن خیلی هم عمقی می باشند که قاعدتا پیاز مو به آنجا نمی رسد . البته فکر کنم غذاها هم در ایجاد این دملها موثر میباشند زیرا زمانهایی که به اصطلاح گرمی زیاد میخورم مانند مغز گردو فاصله زمانی بین تشکیل آنها کوتاه تر میشود .
    حال سوالهای من اینست که :
    1- نام این دملها و بیماری چیست ؟
    2- علت ایجاد این دملها چیست ؟
    3- راه پیشگیری از ایجاد این دملها و درمان قطعی آنها چیست ؟ چه داروهایی برای درمان قطعی آنها وجود دارد ؟
    از اینکه مصدع اوقات شما شدم صمیمانه پوزش میخواهم و منتظر پاسخ حضرتعالی می باشم .
    با تشکر : امیر

253 امتیاز ، سطح 3
    3% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 97
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    3 months registered250 Experience Points

تاريخ عضويت
    Feb 2012
    گيپا
    106
    پس انداز
    0
    سطح
    3
    تشكرها
    0
    1 بار در 1 پست از اين كاربر تشكر شده

تعداد 2 نفر از 2 کاربر این پست را مفید دانسته اند! به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

پیش فرض دمل هاي چركي روي باسن

ما دوتا خواهر هستيم كه دقيقا همين مشكلي رو كه شما داريد،ماهم داريم ولي با اين تفاوت كه دملهاي چركي فقط روي ناحيه باسن هستن.پدر ما هم همين مشكل رو داره ولي ظاهرا الان بهتر شده(الان 50 سالش هست).اين دمل ها وقتي تازه ظاهر ميشن اولش به شكل گره سفتي هستن كه بعد از يك مدت قرمز شده و دماي روي دمل و ناحيه اطرافش بشدت افزايش پيدا مي كنه.و سپس درد شديدي در اون ناحيه بوجود مياد بطوري كه بعضي وقتا حتي قادر به نشستن هم نميشيم.بعد از يك مدت كه اين دملها نرم ميشن شروع به تخليه شدن به همراه خون مي شن.بعضي وقتا هم اصلا تخليه نميشن و همونجوري فروكش مي كنن و بعد از مدتي دوباره عود مي كنن.لطفا راه درماني موثر بهمون پيشنهاد بديد.ضمنا من 24 سالمه و خواهرم 26 سالشه.

3. کاربرانی که برای این مطلب مفید از الي تشکر کرده اند:

107 امتیاز ، سطح 1
    57% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 43
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    31 days registered100 Experience Points

تاريخ عضويت
    Apr 2012
    گيپا
    105
    پس انداز
    0
    سطح
    1
    تشكرها
    0

به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

سلام من هم مشکل بالا را دارم راه درمانش چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2 امتیاز ، سطح 1
    3% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 48
    0% فعالیت

تاريخ عضويت
    Nov 2013
    گيپا
    105
    پس انداز
    0
    سطح
    1
    تشكرها
    0

نقل قول نویسنده آندریا مشاهده پست
    سلام من هم مشکل بالا را دارم راه درمانش چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوست عزیز به شما پاسخی داده شده؟چرا هیشکی جواب نمیده اینجااااا؟؟؟؟؟؟

مدیر فنی گیگاپارس
    41,980 امتیاز ، سطح 50
    8% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,570
    6.0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialYour first GroupCreated Album picturesVeteranTagger First Class
    نماد Patriot
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    گيپا
    41,060
    پس انداز
    8,435
    سطح
    50
    تشكرها
    3,169
    3,194 بار در 1,861 پست از اين كاربر تشكر شده

بهتر هست که شمابه یک متخصص پوست مراجعه کنین ، ممکن هست که عوامل مختلفی از جمله مشکلای هورمونی داشته باشین
    اول باید علتش تشخیص داده بشه و با رفع اون عامل مشکل رو حل کنین وگرنه خوردن آنتی بیوتیک یا کرمی که مشکل رو موضعی رفع کنه فایده ای نداره .

" I Want You "

7. کاربرانی که برای این مطلب مفید از Patriot تشکر کرده اند:

2 امتیاز ، سطح 1
    3% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 48
    0% فعالیت

تاريخ عضويت
    Jul 2014
    گيپا
    105
    پس انداز
    0
    سطح
    1
    تشكرها
    0
    1 بار در 1 پست از اين كاربر تشكر شده

آگهی تبلیغات
    برای اینکه دیگه فعال نشه از خوردن شیر ، فلفل ، شیر برنج و کلا هر چیزی که شیر داره خودداری کنید ، اینطوری هیچ وقت دیگه فعال نمیشه

کلا شیر ، فلفل ، نخورید

9. کاربرانی که برای این مطلب مفید از h4060 تشکر کرده اند:

+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

دمل چرکی

درمان دمل

درمان دمل چرکی

دمل چیستدرمان دمل های چرکیدمل چرکی در پشتدرمان کورک چرکیدمل چركي دمل چرکی کشاله راندرمان کورک و دملجوش چرکی کشاله رانکیست چرکیعلت دملراه درمان دملجوش زیر بغلدملهای چرکیدانه های چرکیعلت دمل چرکیدملدمل باسنعلت دمل چرکی چیستدمل زیر بغلدرمان كورك چركيدمل چيستدمل های چرکی
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 4 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 4 کاربر مهمان)

تگهای این مبحث

قانون های ارسال نوشته