+ پاسخ به مبحث
صفحه 1 از 4 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 10 از 33

مبحث: روح شما بعد از مرگ عربي ياد ميگيرد

كاربر خوب گيگاپارس
    4,786 امتیاز ، سطح 16
    40% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 364
    16.0% فعالیت
    دستاورد ها:
    Social1 year registeredCreated Album picturesTagger First Class1000 Experience Points
    نماد anas
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    گيپا
    14,376
    پس انداز
    0
    سطح
    16
    تشكرها
    75
    152 بار در 97 پست از اين كاربر تشكر شده

به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

Red face روح شما بعد از مرگ عربي ياد ميگيرد

آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
    آيا می دانستيد روح شما بلافاصله پس از مرگ زبان عربی را ياد ميگيرد!؟
    کشف اين قضيه برای من آنجا صورت گرفت که چند روز پيش در مراسم خاکسپاری يکی از اقوام شرکت کرده بودم.موقع خاکسپاری ، آخوندی بالای سر متوفی يکسری جملات عربی را خواند که بنده شکسته بسته، تقريبا متوجه شدم که با بردن اسم متوفی به او گفت که اگر نکير و منکر آمدند ، نترس و جوابشان را بده که خدا را قبول دارم و امامان و پيامبرم کيست.پس از اينکه مراسم تمام شد ، بنده خود را به آخوند مذکور رساندم و از او پرسيدم ببخشيد اين چيزهايي که خوانديد چه بود.ايشان در جواب گفتند که اينها «تلقين» است و ما برای مرده ها می خوانيم.گفتم ببخشيد ، ولی من اين پيرزن متوفی را به خوبی می شناسم و مطمئن هستم که ايشان در طول حياتشان زبان عربی را بلد نبودند، با اين وجود فکر می کنيد که ايشان اين چيزهايي که شما به او گفتيد را متوجه شده باشند؟فکر نمی کنيد اگر اين چيزها را به فارسی به او مي گفتيد ، بيشتر به دردشان می خورد و لااقل متوجه می شدند که شما چه می گوييد؟
    ايشان در جواب گفتند ، به محض اينکه انسان می ميرد، زبان عربی را فرا ميگيرد.اول فکر کردم شوخی مي کند و من را دست انداخته است.ولی ديدم که نه واقعا جدی و مسر است که روح انسان پس از جدا شدن از جسم بلافاصله زبان عربی را ياد مي گيرد و به صورت کامل متوجه «تلقين» خوانده شده خواهد بود.باور کنيد کف کرده بودم.گفتم اگر واقعا پس از مرگ اينچنين روح پيشرفته می شود که در لحظه ای زبان عربی را فرا مي گيرد، فکر نمی کنيد که اين تقلب رساندن شما به مرده و يا ذکر اين موارد ، ديگر خيلی بی مورد است؟ و نيازی به آنها نيست؟
    ديدم که بنده خدا اين آخوند هم يک چيزهايي را به او گفته اند و ايشان هم طوطی وار به من می گويد و گير دادن و جواب خواستن از او مرا به جايي نمی رساند.
    ولی هنوز هم در کف اين هستم که چطور ممکن است روح پس از جدا شدن از بدن ، زبان عربی را فرا بگيرد؟
    و يا اينکه تسلط فرهنگی عرب بر ما به حدی بوده است که از هنگام تولد(خواندن اذان و اقامه در گوش نوزاد) تا هنگام ازدواج(خواندن خطبه عقد به عربی) تا زمان خاکسپاری(خواندن تلقين به عربی) ، جاي جای زندگی ما را نشانه و اثری از اين استيلای فرهنگی گذاشته اند.
    نگو: شب شده است. .. : بگو صبح در راه است...

2. 3 نفر از anas برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

مدیر بازنشسته
    8,676 امتیاز ، سطح 22
    29% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 574
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranTagger Second ClassOverdrive
    نماد life_writes
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    گيپا
    33,869
    پس انداز
    68
    سطح
    22
    تشكرها
    399
    613 بار در 207 پست از اين كاربر تشكر شده

اولا که ایرادی به آن لباس پوش نمیشه گرفت.چون بیشتر از ۱۲سال در یک فضای بسته که روابط اجتماعی وجود ندارد محصور بوده و هرچه اطلاعات خواستند به هارد ایشان وارد کرده اند.و او یک کامپیوتر است که هاردش پر شده از اطلاعاتی از پیش تعیین شده.و فضای خالی دیگری ندارد.
    کاملا همدرد هستیم.
    من مسلمان نیستم اما ایرانی ام.زرتشتیان بر همسرشان حلال نبودند و فقط عربها ازدواجشان زیر چتر خدا بوده گویی.
    باز از این بدتر شنیدید یک لباسپوش گفت:در بهشت همه عربی حرف میزنند و در جهنم عجمی(پارسی) وای بر تو،وای بر آن استادت وای بر ...

22,174 امتیاز ، سطح 36
    19% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 976
    3.0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialCreated Album picturesVeteranTagger First ClassOverdrive
    جایزه ها:
    Community Award
    نماد sara.NET
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    گيپا
    301,421
    پس انداز
    0
    سطح
    36
    تشكرها
    1,867
    1,904 بار در 920 پست از اين كاربر تشكر شده

:دي
    ببخشيد ،من وقتي تعجب ميكنم خنده م ميگيره
    زبان پيچيده تر از اونيه كه ما آدماي امروزي درك درستي ازش داشته باشيم
    ذهنيت من اينه : زبان ها هم مثل اديان ، نهايتا شامل يه واحد حقيقي ميشن ،اما هنوز علم بشر ناقص و محدوده به حيطه ي قدرت و ادراك خودش
    عهد و پیمان تو با ما و وفا با دگران ... ساده دل من که قسم های تو باور کردم ...
    به خدا کافـــر اگر بود به رحم آمده بود ... زان همه ناله که من پیش تو کافـــر کردم

كاربر منتخب اين دوره ... در دست ِ بررسی !

===============
    ==========================
    اگه ميخواي دوباره مث قديما شوخي كني ، شيطنت كني ، شلوغ كني ، بيا اينجا
    و يه طوري اسپم بده كه هيتلر نشيم

5. 2 نفر از sara.NET برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

807 امتیاز ، سطح 6
    29% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 143
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    1 year registered500 Experience Points

تاريخ عضويت
    May 2011
    گيپا
    111
    پس انداز
    0
    سطح
    6
    تشكرها
    0
    3 بار در 2 پست از اين كاربر تشكر شده

من فقط یک شعر از خيام را براتون مینویسم که میگه
    از جمله رفتگان این راه دراز
    باز آمده ای کو که گوید راز
    هان بر سر این دو راهه ، از روی نیاز
    چیزی نگذارید که نمی آید باز

7. 2 نفر از XORSAND برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

مدیر انجمن سینما
    21,223 امتیاز ، سطح 35
    40% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 727
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialYour first GroupRecommendation Second ClassCreated Album picturesVeteran
    نماد king magic
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    گيپا
    42,621
    پس انداز
    980
    سطح
    35
    تشكرها
    1,392
    1,174 بار در 636 پست از اين كاربر تشكر شده

همون طور که تو قرآن گفته شده خدا قرآن رو به زبان عربی نازل کرده چون بی نقص ترین زبان رو مخصوصا در نوشتار داشته و بعد از مکتوب کردن اون برای آیندگان جای تردید در کلمه ای نباشه (خط نوشتاری ما هم از عربی گرفته شده) و الا اولین کشور یا سرزمین مومن (خدا پرست) سرزمین پارس بوده که اولین پادشاه اون نبیره ی حضرت آدم بوده حالا میان واسه ما می گن عربی تو بهشت پارسی تو جهنم؟ یه کم دیگه بگذره می گن عرب تو بهشت پارس تو جهنم!!!
    >>>>توجه:زدن دکمهتشکربه سلامتی شما آسیب نمیرساند!بلکه باعث دلگرمی ما میشود<<<<
    ◘◘◘
    گرگ اجل یکایک ازین گله می‌برد
    وین گله را ببین که چه آسوده می‌چرد!
    ◘◘◘
    درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می‏نامند(گاندی)
    You never know what you got till it's gone

9. 3 نفر از king magic برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

كاربر وارد گيگاپارس
    3,542 امتیاز ، سطح 13
    99% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 8
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    VeteranTagger First Class1000 Experience Points
    نماد Shahim
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    گيپا
    15,384
    پس انداز
    761
    سطح
    13
    تشكرها
    96
    85 بار در 62 پست از اين كاربر تشكر شده

دیگه اونجا بحث زبان و گفتن به زبان های مختلف نیست
    همه یک زبان هستند و به هم مب فهمانند

دلیلی نمی بینم که دقیقا مانند اینجا حروف و کلماتی وجود داشته باشد و آن هم عربی باشد.

خدا 6هزار سال پیامبران را به زبان عبری فرستاده و این آخرین پیامبر بود که عربی سخن میگفت.
    پپس اون 6 هزار سال پیش از پیامبر ما باز به عربی سخن می گفتن و حتی قبل از زبان عربی باز به همون زبان عربی سخن گفته می شد؟

كاربر وارد گيگاپارس
    1,923 امتیاز ، سطح 10
    19% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 327
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    1 year registered1000 Experience Points

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    گيپا
    10,766
    پس انداز
    0
    سطح
    10
    تشكرها
    20
    34 بار در 32 پست از اين كاربر تشكر شده

پیش فرض تلقین درست یا غلط!!

قبل از هر چیز لطیفه ای بیان کنم.روزی یه بنده خدایی فوت کرده بود بعدش دفنش کردند و مردم از روحانی منطقه خواستند تلقین براش بخونه روحانی هم با عجله اومده بود و کتاب تلقین رو نیاورده بود همین که متوجه شد به جوانی زیرک گفت:پسرم میشه بری کتابی رو که تلقین تویش نوشته برام بیاری.پسرک هم دو سه قدمی دور شد که برود کتاب رو بیاره ولی بلافاصله برگشت و گفت حاج آقا شما که با سوادید و یک عمره این تلقین رو میخونید تا حال حفظتون نشده وبازهم باید از روی کتاب بخونید این مرده ی بیچاره که بیسواده با یکبار گفتن شما فکر نکنم بتونه حفظش کنه بی خیال تلقین نمی خواد!!
    دوستان انسان که می میرد حسابش با خداست و اعمالی که در دنیا انجام داده است اگه تو زندگیش معتقد به اسلام و پیامبر و قرآن نبوده باشه با گفتن حاج آقا فکر نکنم بتونه جواب بده چون با عدالت الله تعالی سازگار نیست چرا که ممکن است کسی بمیرد وشرایط تلقین خوندن نداشته باشه مثلا غرق بشه آخه انصافه نتونه جواب نکیر و منکر بده ولی یه جنایتکار که تلقینش رو میخونن بتونه تقلبی کنه وجواب بده اگه هم این تلقین فایده ای نداره و جواب دادن به عمل بستگی داره پس دیگه کار بیهوده و وقت مردم گرفتن چرا؟ در ضمن بهتره بدونید پیامبر و صحابه و ائمه و بزرگان دین برای مرده هاشون تلقین نخوندند به این صورت الان و بعد از مرگ.اینی که الان هست کاسبیه برای روحانیون که با خوندن تلقین و قرآن برای مرده ها پولی از صاحب مرده بیچاره بگیرند میدونید قران و تکلیف بر زنده هاست نه مرده ها؟؟!!آدم که مرد دیگه حسابش بسته میشه نوبت حساب رسیه داداش!الله تعالی خودش می فرماید:وَمَا عَلَّمْنَاهُ الشِّعْرَ وَمَا يَنْبَغِي لَهُ إِنْ هُوَ إِلَّا ذِكْرٌ وَقُرْآنٌ مُبِينٌ (69) لِيُنْذِرَ مَنْ كَانَ حَيًّا وَيَحِقَّ الْقَوْلُ عَلَى الْكَافِرِينَ (70یس)

همكار سابق انجمن بازی
    20,689 امتیاز ، سطح 34
    95% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 61
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialCreated Album picturesVeteranTagger First Class10000 Experience Points
    نماد gamefire
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    گيپا
    76,731
    پس انداز
    959
    سطح
    34
    تشكرها
    1,941
    410 بار در 320 پست از اين كاربر تشكر شده

نقل قول نویسنده سنی من مشاهده پست
    قبل از هر چیز لطیفه ای بیان کنم.روزی یه بنده خدایی فوت کرده بود بعدش دفنش کردند و مردم از روحانی منطقه خواستند تلقین براش بخونه روحانی هم با عجله اومده بود و کتاب تلقین رو نیاورده بود همین که متوجه شد به جوانی زیرک گفت:پسرم میشه بری کتابی رو که تلقین تویش نوشته برام بیاری.پسرک هم دو سه قدمی دور شد که برود کتاب رو بیاره ولی بلافاصله برگشت و گفت حاج آقا شما که با سوادید و یک عمره این تلقین رو میخونید تا حال حفظتون نشده وبازهم باید از روی کتاب بخونید این مرده ی بیچاره که بیسواده با یکبار گفتن شما فکر نکنم بتونه حفظش کنه بی خیال تلقین نمی خواد!!
    دوستان انسان که می میرد حسابش با خداست و اعمالی که در دنیا انجام داده است اگه تو زندگیش معتقد به اسلام و پیامبر و قرآن نبوده باشه با گفتن حاج آقا فکر نکنم بتونه جواب بده چون با عدالت الله تعالی سازگار نیست چرا که ممکن است کسی بمیرد وشرایط تلقین خوندن نداشته باشه مثلا غرق بشه آخه انصافه نتونه جواب نکیر و منکر بده ولی یه جنایتکار که تلقینش رو میخونن بتونه تقلبی کنه وجواب بده اگه هم این تلقین فایده ای نداره و جواب دادن به عمل بستگی داره پس دیگه کار بیهوده و وقت مردم گرفتن چرا؟ در ضمن بهتره بدونید پیامبر و صحابه و ائمه و بزرگان دین برای مرده هاشون تلقین نخوندند به این صورت الان و بعد از مرگ.اینی که الان هست کاسبیه برای روحانیون که با خوندن تلقین و قرآن برای مرده ها پولی از صاحب مرده بیچاره بگیرند میدونید قران و تکلیف بر زنده هاست نه مرده ها؟؟!!آدم که مرد دیگه حسابش بسته میشه نوبت حساب رسیه داداش!الله تعالی خودش می فرماید:وَمَا عَلَّمْنَاهُ الشِّعْرَ وَمَا يَنْبَغِي لَهُ إِنْ هُوَ إِلَّا ذِكْرٌ وَقُرْآنٌ مُبِينٌ (69) لِيُنْذِرَ مَنْ كَانَ حَيًّا وَيَحِقَّ الْقَوْلُ عَلَى الْكَافِرِينَ (70یس)
    منم برای شما یه دستان میگم
    بعد از جنگ بدر پیامبر از کشته شده های کفار پرسیدند: ای فالان ، ای فلان ما آنچه پروردگارمان به ما وعده داده بود حق یافتیم ،آیا شما نیز آنچه پروردگارتان وعده داده بود ، حق یافتید؟
    یکی از یاران از رسول خدا پرسید: ای رسول خدا، آیا ایشان را می خوانی در حالی که مردگان اند؟
    پیامبر فرمودند : قسم به کسی که جانم در دست اوست ، ایشان به کلام از شما شنواترند ، و فقط بر پاسخ دادن توانا نیستند!
    منبع: فیض کاشانی ، المحجه البیضاء ، ج 8 ، ص 298.
    اینو برای شیعه نوشتم که حرف و داستان یه آخوند و یه بچه روشن فکر اون زمان آخونده و داستانی که گفتی معلوم نیست از کجا گفتی رو باور نکنن
    رسول خدا باور داره که کسایی از کفار در زمان جهل عربستان بعد از مرگ شنواتر میشن ! اونوقت تو میگی کار بیهوده ایه؟
    چی بگم؟
    گفته بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم
    چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی
    اللهم عجل لولیک الفرج

حافظ ز چشمان قشنگ تو غزل ساخت
    هر کس که تو را دید به چشمان تو دل باخت
    نقاش ازل تا که به چشمان تو پرداخت
    دیوانه شد از طرز نگاهت قلم انداخت

13. کاربرانی که برای این مطلب مفید از gamefire تشکر کرده اند:

كاربر وارد گيگاپارس
    1,923 امتیاز ، سطح 10
    19% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 327
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    1 year registered1000 Experience Points

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    گيپا
    10,766
    پس انداز
    0
    سطح
    10
    تشكرها
    20
    34 بار در 32 پست از اين كاربر تشكر شده

دوست گرامی اولا چیزی که من بیان کردم داستانی نبود که مورد استنادم باشه بلکه یک لطیفه بود دوما خیلی از دوستان دیگه هم که شیعه اند با این مسئله مخالفت کردند و حتی لحنشون از بنده هم شدیدتر بود شما فقط به خاطر تعصب مذهبیتون گیر دادید به نوشته ی بنده.سوما این حدیثی که بیان کردید در کتب معتبر اهل سنت هم هست ولی آیا اگر تلقین کار درستیه پیامبر و صحابه برای یک نفر پس از دفنش تلقین خوندند؟به این صورت که باهاش حرف بزنند و وظایفش رو بهش گوشزد کنند که یادش نره؟؟چهرما اگر میخواید بگید که مردها میشنوند که بحث دیگه ای لازم داره اما مختصر عرض کنم صریح قرآن میفرماید نمیشنوند:إِنَّكَ لَا تُسْمِعُ الْمَوْتَى وَلَا تُسْمِعُ الصُّمَّ الدُّعَاءَ إِذَا وَلَّوْا مُدْبِرِينَ (80)(نمل) و همچنین صریحتر ازآن که میفرماید:وَمَا يَسْتَوِي الْأَحْيَاءُ وَلَا الْأَمْوَاتُ إِنَّ اللَّهَ يُسْمِعُ مَنْ يَشَاءُ وَمَا أَنْتَ بِمُسْمِعٍ مَنْ فِي الْقُبُورِ (22)(فاطر)
    میدونم بلافاصله میگید این آیات در مورد کفار هست که خدا اونها رو به مرده تشبیه کرده سخن من هم همینه چرا این تشبیه؟جواب اینه که خدا کافران را در نشنیدن سخن حق از جانب پیامبر به مرده ها تشبیه کرده یعنی کافران مانند مرده هستند سخنت را نمیشنوند حال وقتی چیزی (مشبه)به چیز دیگری تشبیه میشود و وجه شبه در آن صفت نشنیدن است آیا نباید این خصلت در مشبه به بیشتر باشد؟یعنی وقتی کافران در نشنیدن سخن حق به مرده ها تشبیه میشوند آیا نباید مرده ها صفت نشنیدن را بیشتر داشته باشند؟قطعا بله.
    اما توضیح حدیث اولا این حدیث ازمعجزات خاص پیامبر بوده است و حکم در قرآن کلی است و این حدیث خاص میشود فقط به آن موضوع و دلیل برای این مطلب این است که بعد ازسیزده سال همنشینی با پیامبر و بحث از توحید سوال همراه با تعجب صحابی دال بر این است که معهود نزد ایشان این است که مرده ها نمیشنوند دلیل دوم اینکه درکتب حدیثی ما وجود دارد که برخی از صحابه که در جنگ حضور نداشتند این حدیث را که راویی آن عبدالله بن عباس است و در آن زمان نوجوانی بود را قبول نکردند و گفتند چطور پیامبر با مرده ها سخن میگوید در حالیکه آنان نمیشنوند و باقی اصحاب جواب دادند (از کسانی که حضور داشتند) که جریان صحت دارد و این مختص به پیامبر است هرچند که برخی هم چنین توضیح داده اند که منظور پیامبر رسیدن کافران به وعده ی الهی بوده است والبته رای آخر ضعیف است

همكار سابق انجمن بازی
    20,689 امتیاز ، سطح 34
    95% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 61
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    SocialCreated Album picturesVeteranTagger First Class10000 Experience Points
    نماد gamefire
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    گيپا
    76,731
    پس انداز
    959
    سطح
    34
    تشكرها
    1,941
    410 بار در 320 پست از اين كاربر تشكر شده

آگهی تبلیغات
    نقل قول نویسنده سنی من مشاهده پست
    دوست گرامی اولا چیزی که من بیان کردم داستانی نبود که مورد استنادم باشه بلکه یک لطیفه بود دوما خیلی از دوستان دیگه هم که شیعه اند با این مسئله مخالفت کردند و حتی لحنشون از بنده هم شدیدتر بود شما فقط به خاطر تعصب مذهبیتون گیر دادید به نوشته ی بنده.سوما این حدیثی که بیان کردید در کتب معتبر اهل سنت هم هست ولی آیا اگر تلقین کار درستیه پیامبر و صحابه برای یک نفر پس از دفنش تلقین خوندند؟به این صورت که باهاش حرف بزنند و وظایفش رو بهش گوشزد کنند که یادش نره؟؟چهرما اگر میخواید بگید که مردها میشنوند که بحث دیگه ای لازم داره اما مختصر عرض کنم صریح قرآن میفرماید نمیشنوند:إِنَّكَ لَا تُسْمِعُ الْمَوْتَى وَلَا تُسْمِعُ الصُّمَّ الدُّعَاءَ إِذَا وَلَّوْا مُدْبِرِينَ (80)(نمل) و همچنین صریحتر ازآن که میفرماید:وَمَا يَسْتَوِي الْأَحْيَاءُ وَلَا الْأَمْوَاتُ إِنَّ اللَّهَ يُسْمِعُ مَنْ يَشَاءُ وَمَا أَنْتَ بِمُسْمِعٍ مَنْ فِي الْقُبُورِ (22)(فاطر)
    میدونم بلافاصله میگید این آیات در مورد کفار هست که خدا اونها رو به مرده تشبیه کرده سخن من هم همینه چرا این تشبیه؟جواب اینه که خدا کافران را در نشنیدن سخن حق از جانب پیامبر به مرده ها تشبیه کرده یعنی کافران مانند مرده هستند سخنت را نمیشنوند حال وقتی چیزی (مشبه)به چیز دیگری تشبیه میشود و وجه شبه در آن صفت نشنیدن است آیا نباید این خصلت در مشبه به بیشتر باشد؟یعنی وقتی کافران در نشنیدن سخن حق به مرده ها تشبیه میشوند آیا نباید مرده ها صفت نشنیدن را بیشتر داشته باشند؟قطعا بله.
    اما توضیح حدیث اولا این حدیث ازمعجزات خاص پیامبر بوده است و حکم در قرآن کلی است و این حدیث خاص میشود فقط به آن موضوع و دلیل برای این مطلب این است که بعد ازسیزده سال همنشینی با پیامبر و بحث از توحید سوال همراه با تعجب صحابی دال بر این است که معهود نزد ایشان این است که مرده ها نمیشنوند دلیل دوم اینکه درکتب حدیثی ما وجود دارد که برخی از صحابه که در جنگ حضور نداشتند این حدیث را که راویی آن عبدالله بن عباس است و در آن زمان نوجوانی بود را قبول نکردند و گفتند چطور پیامبر با مرده ها سخن میگوید در حالیکه آنان نمیشنوند و باقی اصحاب جواب دادند (از کسانی که حضور داشتند) که جریان صحت دارد و این مختص به پیامبر است هرچند که برخی هم چنین توضیح داده اند که منظور پیامبر رسیدن کافران به وعده ی الهی بوده است والبته رای آخر ضعیف است
    جواب قسمت اول رو تحقیق میکنم برات میارم
    ببخشید آیه ی دوم که نمیگه بعد از مرگ شنیدن قطع میشه
    میگه بعد از مرگ از نظر شنیدن با قبل از مرگ تفاوت داره
    بلکه تازه داره میگه خداوند میشنود صدای کسانی رو که در قبور است
    این هم حرف خودته
    از آیه ی دوم
    پس بعد از مرگ حرف هم میزنن
    دیگه چه برسه به شنیدن!
    که اونم با روایت من قابل اثبات است
    گفته بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم
    چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی
    اللهم عجل لولیک الفرج

حافظ ز چشمان قشنگ تو غزل ساخت
    هر کس که تو را دید به چشمان تو دل باخت
    نقاش ازل تا که به چشمان تو پرداخت
    دیوانه شد از طرز نگاهت قلم انداخت

+ پاسخ به مبحث
صفحه 1 از 4 123 ... آخرآخر

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

مرگ بر عرب

مرگ بر اعرابروح بعد از مرگتلقین بعد از مرگ روح بعدازمرگمرگ برعربزندگی بعدازمرگروح پس از مرگ کجا میرودروح بلافاصله پس از مرگروح بعد از مرگ کجاستباسنروح بعدازمرگ کجامیرودروح پس از مرگمرگ بر عرب هاتلقین به مردهتلقین مردهزمان پس ازمرگمرگ بر عربیعربی تلقین مردهhercules gameروح بعد از مركانسان بعد از مرگ چی میشهروح مرده پس از مرگعربی یادانسان بعدازمرگ وروح
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

تگهای این مبحث

قانون های ارسال نوشته