+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

مبحث: چند مشکل اصلی windows 8 و راه حل برای آن ها

 1. #1
  كاربر فعال گيگاپارس
  8,392 امتیاز ، سطح 21
  92% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 58
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  SocialOverdriveYour first Group5000 Experience Points1 year registered
  نماد وحید خان
  تاريخ عضويت
  Mar 2013
  محل سکونت
  خلخال
  پست
  846
  گيپا
  17,738
  پس انداز
  0
  امتیاز
  8,392
  سطح
  21
  تشكرها
  256
  213 بار در 111 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  Thumbs up چند مشکل اصلی windows 8 و راه حل برای آن ها

  آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
  شش مشکل اصلی windows 8 و شش راه حل برای آن ها: نسخه ی windows 8 از ماه فوریه آینده در فروشگاه های محصولات مایکروسافت به فروش خواهد رسید.itworld.com به بررسی 6 مشکل اصلی آن پرداخته است:

  1- اکثر کسانی که از نسخه ی آزمایشی ویندوز 8 استفاده کردند،* از کمبود مکانیزم کافی برای بستن برنامه ها گله دارند. هنگامیکه شما یک اپلیکیشن را می بندید،* در واقع این اپلیکیشن به صورت ظاهری بسته می شود و CPU در حال مرور آن است تا زمانیکه ویندوز 8 تصمیم به بستن آن بگیرد.

  در نسخه ویندوز 8 شما می توانید با استفاده از کلیدهای ALT+F4 برنامه را ببندید.گرچه این یک روش ساختار یافته برای بستن برنامه ها نیست. تنها روش ساختار یافته برای بستن اپلیکیشن ها استفاده از منوی task manager است. با رفتن به process tab*می توانید برنامه ای را که در حال اجراست، ببندید و مطمئن باشید که برنامه بسته شده است.

  البته در این زمینه خبرهای خوبی در راه است. استیون سینوفسکی در یکی از پست های خود در whitepaper-style blog posts اظهار می دارد که یک روش بسیار راحت برای بستن برنامه ها وجود دارد. وی می افزاید که نیازی به رفتن به منوی task manager برای بستن برنامه ها نیست و روش بهتری برای بستن برنامه ها وجود دارد.

  به نظر می رسد که باید منتظر باشیم تا ببینیم مایکروسافت چه روشی را در windows 8 در پیش گرفته است.


  2- بر طبق پیش فرض،* پنجره ی Start ویندوز 8 دارای تم سبز است و هیچ آپشنی برای تغییر آن وجود ندارد.

  بدیهی است که مایکروسافت از علاقه ی کاربران به customize کردن صفحات و پنجره ها خبر دارد و بنابراین نمی تواند چنین آپشنی را برای آن ها نادیده بگیرد. در حقیقت، *نسخه ی جدید ویندوز 8 که در 5 نوامبر به نمایش گذاشته شد،* دارای آپشنی برای personalization می باشد.

  روشی که مایکروسافت در نظر گرفته بدین صورت است که با استفاده از My WDP Customizer 1.3.0 شما می توانید نه تنها پیش زمینه منوی strart را انتخاب کنید، *بلکه start button را با عکس ها و رنگ های دلخواهتان تغییر دهید.

  1- با کلیلک بر روی دکمه ی Start ، Start Screen جدید باز می شود.

  برای خاموش کردن یا restart کردن ویندوز 8 شما باید :

  - Log off ، بر روی دکمه Power کلیک کنید و یکی از دکمه های Restart یا Shutdown را کلیک کنید.

  - بر روی دکمه ی setting از منوی Start button کلیلک کنید،* به power بروید و از آنجا shutdown یا restart را انتخاب نمایید.

  کمی عجیب به نظر می رسد که مایکروسافت تصمیم گرفته دکمه یrestart و shutdown را در منوی setting قرار دهد.

  برای حل این مشکل شما می توانید برای shutdown, restart, hibernate, sleep, lock از shortcut (منوی میانبر) استفاده کرده و آن ها را در Start screen قرار دهید. برای این منظور می توانید بر روی Classic desktop کلیک کرده ،* آپشنNew/Shortcut را انتخاب کنید و دستورات زیر را تایپ کنید:


  · Shutdown: shutdown.exe-s-t 00

  · Restart: shutdown.exe –r –t 00

  · Hibernate: rundll32.exe PowrProf.dll,SetSuspendState

  · Sleep: rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0

  · Lock: Rundll32.exe User32.dll,LockWorkStation


  با کلیک بر روی دکمه Next ،*آپشن ها درون فولدر "%appdata%\microsoft\windows\Start Menu\Programs\" قرار می گیرند. به start Screen بروید و shortcut هایی را که ساخته اید ،*searchکنید. نتایج جستجو Search results حتما حاوی آیکون های مورد نظر شماست.

  1- در صفحه ی نمایش با رزولوشن کمتر از 768 × 6 ، snap feature کار نخواهد کرد. در حقیقت snap این امکان را برای کاربران مایکروسافت فراهم می کند تا دو اپلیکیشن را به صورت side-by-side (پهلو به پهلو) ببینند.

  برای این منظور کافی است بر روی title barکلیک کرده و آن را به سمت راست یا چپ تا لبه ی مانیتور drag کنید. سپس موس را رها کنید. مشاهده خواهید کرد که سایز اپلیکیشن تغییر خواهد کرد. این کار برای مقایسه دو یا چند اپلیکیشن به صورت همزمان به کار می رود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مایکروسافت مراجعه کنید.


  به دلیل نامعلومی، *مایکروسافت آپشن Snap* را در ویندوز 8 غیر فعال کرده است . علی رغم اینکه بسیاری از گوشی های موبایل امروزی رزولوشن 800×0 دارند و به راحتی قادرند دو اپلیکیشن را همزمان نشان دهند.

  برای حل این مشکل ویندوز 8 از صفحه ی regedit به "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ Curr entVersion\ImmersiveShell\” بروید. سپس یکKey جدید با نام AppPositioner بسازید. با استفاده از این key یک ورودی DWORD به نامAlwaysEnableLSSnaping بسازید. بر روی آن doubleclick کنید و "1" را وارد کنید.


  با restart کردن کامپیوتر شما می توانید تمامی اپلیکیشن هایتان را به صورت side-by-side مشاهده کنید.

  1- در بسیاری از سیستم های کاربران ،* اپلیکیشن های ویندوز 8 به سختی بالا می آید . به عبارتی به هنگام بالا آمدن چند ثانیه ای پس از نمایش startup splash screen (welcome screen ) فریز می کند.

  برای حل این مشکل کافی است تاuser account control را فعال کنید. در صورتیکه اینfeature خاموش (turn off) باشد،* برخی از اپلیکیشن ها به درستی کار نمی کنند. برای فعال سازی دوباره UAC کافی است به Start Screen بروید. عبارت User Account Control را search کرده و برروی setting کلیک کنید. سپس گزینه Change User Account Control Settings را کلیلک کرده و slider زا بر روی حالت پیش فرض (default setting) قرار دهید. مراقب باشید که حتما از user account خود به جایadministrator account استفاده کنید.

  2- اگرچه که در نسخه ی پیش نمایش ویندوز 8 نیازی بهproduct key نیست،* با این حال برخی از کاربران در هنگام نصب با این پیام مواجه شده اند:

  "Please enter product key to proceed"

  برای حل این مشکل مایکروسافت به کاربرانش پیشنهاد می کند که IOS را از سایت MSDN دوباره دانلود کنند. البته به نظر نمی رسد که این ایده ی خوبی باشد. با توجه به اینکه برای این کار باید چند ساعتی وقت بگذارید. روش بهتر و آسانتر استفاده از product key هایی است که توسط مایکروسافت ارائه و برای تمامی نسخه های windows 8 Developer Preview تعریف شده است. کافی است که در باکس product key یکی از این دو عبارت را وارد کنید:  6RH4V-HNTWC-JQKG8-RFR3R-36498 (for the Windows 8 Client)
  4Y8N3-H7MMW-C76VJ-YD3XV-MBDKV (for the Windows Server 8
  تکیه بده اما به شانه هایی که اگر خوابت برد سرت را به زمین نگذارد

 2. #2
  كاربر خوب گيگاپارس
  3,080 امتیاز ، سطح 13
  6% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 470
  3.0% فعالیت
  دستاورد ها:
  OverdriveTagger Second ClassSocial3 months registered1000 Experience Points
  نماد Hvrakss
  تاريخ عضويت
  Feb 2013
  پست
  401
  گيپا
  10,245
  پس انداز
  0
  امتیاز
  3,080
  سطح
  13
  تشكرها
  96
  185 بار در 115 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  پیش فرض

  یعنی بریم سر وقت ویندوز 8 چه شود !!!!!

 3. کاربرانی که برای این مطلب مفید از Hvrakss تشکر کرده اند:


 4. #3
  كاربر فعال گيگاپارس
  8,392 امتیاز ، سطح 21
  92% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 58
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  SocialOverdriveYour first Group5000 Experience Points1 year registered
  نماد وحید خان
  تاريخ عضويت
  Mar 2013
  محل سکونت
  خلخال
  پست
  846
  گيپا
  17,738
  پس انداز
  0
  امتیاز
  8,392
  سطح
  21
  تشكرها
  256
  213 بار در 111 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  Thumbs up

  آگهی تبلیغات
  ویندوز8 خوبیش اینه که حجم فایلهای ویندوزش کمتر از 7 است و این در سرعت سیستم نقش خوبی داره و فضای درایو سیستم را کم اشغال میکنه
  تکیه بده اما به شانه هایی که اگر خوابت برد سرت را به زمین نگذارد

+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

مشکلات ویندوز 8

مشکل ویندوز 8خاموش نشدن ویندوز 8حل مشکلات ویندوز 8مشکل در ویندوز 8اشکالات ویندوز 8مشکلات ویندوز8مشکل خاموش نشدن ویندوز 8مشکلات windows 8مشکل بازی در ویندوز 8ویندوز 8 مشکلاتایرادات ویندوز 8مشکل ریست شدن ویندوز 8خاموش نشدن کامپیوتر در ویندوز 8حل مشکل ویندوز 8مشکل خاموش نشدن کامپیوتر در ویندوز 8مشکل بازی ویندوز 8windows 8 مشکلاترفع مشکل ویندوز 8ریستارت شدن ویندوز 8خاموش نشدن ویندوز8حل مشکلات ویندوز8بازی برای ویندوز 8مشکل ریستارت شدن ویندوز 8ریست شدن ویندوز 8
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

قانون های ارسال نوشته

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts