+ پاسخ به مبحث
نمایش نتایج 1 تا 1 از 1

مبحث: خال‌های خوش خط و خال

 1. #1
  مدیـریـــت کـل انجمنهــا
  48,987 امتیاز ، سطح 54
  8% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,663
  0% فعالیت
  دستاورد ها:
  SocialRecommendation First ClassVeteranCreated Album picturesTagger First Class
  جایزه ها:
  Arm of Law
  نماد elMirA
  تاريخ عضويت
  Nov 2007
  محل سکونت
  باران
  پست
  3,682
  گيپا
  2,055,495
  پس انداز
  10
  امتیاز
  48,987
  سطح
  54
  تشكرها
  2,900
  3,870 بار در 2,048 پست از اين كاربر تشكر شده


  به نظر شما این پست مفید است؟ بله | خیر

  Arrow خال‌های خوش خط و خال

  آگهی تبلیغات (برای حمایت از گیگاپارس)
  خال‌های خوش خط و خال

  درصد بالایی از افراد روی پوستشان خال‌های رنگی سطحی یا برجسته دارند. همیشه این سؤال در ذهن پیش می ‌آید كه آیا وجود این خال‌ها در پوست می ‌تواند، خطرناك باشد؟ آیا برداشتن آنها با عمل جراحی یا [تنها کاربرانی که عضو شده اند و از طریق ایمیل عضویتشان فعال شده می تواند این لینک را ببینند. ]به صلاح است یا نباید به آنها كاری داشت؟ آیا آفتاب در فصل تابستان باعث بدخیم شدن یا افزایش و بزرگی آنها می‌ شود؟ آیا [تنها کاربرانی که عضو شده اند و از طریق ایمیل عضویتشان فعال شده می تواند این لینک را ببینند. ] در این میان ضرورت دارد، یا هر چه نسبت به آنها بی‌ اعتنا تر باشیم، بهتر است؟
  طبق آمارهای كشورهای غربی، به طور متوسط سالانه 30هزار نفر از سفید پوستان این كشورها به ملانوم بدخیم كه یك نوع سرطان خال‌های رنگی و كشنده است، مبتلا می‌ شوند و هر چه تعداد خال‌های رنگی در یك فرد سفید پوست بیشتر باشد، احتمال ابتلاء وی به ملانوم بدخیم زیادتر است. به نظر می‌ رسد، [تنها کاربرانی که عضو شده اند و از طریق ایمیل عضویتشان فعال شده می تواند این لینک را ببینند. ] و [تنها کاربرانی که عضو شده اند و از طریق ایمیل عضویتشان فعال شده می تواند این لینک را ببینند. ] از جمله دلایل اصلی ابتلاء غربی‌ها به این سرطان باشد. مقایسه ی ایرانی‌ها و غربی‌ها نشان داده است كه تعداد خال‌ها حتی در سر و گردن كه در معرض نور آفتاب هستند، نیز در ایرانی‌ها كمتر از غربی‌هاست.
  خال‌ها یا مادرزادی‌اند یا اكتسابی و خال‌های سرطانی نیز مشخصات خاصی دارند كه به صورت مجزا به توضیح هر یك می ‌پردازیم:
  خال‌های مادرزادی

  در هنگام تولد، چهار درصد از نوزادان ضایعات پوستی رنگی دارند كه از این میان، تنها یك درصد آنها خال‌های رنگی هستند. حداكثر تعداد خال‌ها در دهه ی سوم زندگی ظاهر می ‌شوند و در دوران بعدی زندگی خود به خود كاهش می ‌یابند. معمولا بعد از 80 سالگی خال رنگی روی پوست دیده نمی‌ شود. خال‌های رنگی برحسب اندازه به سه دسته تقسیم می‌شوند:‌‌

  * خال‌های كوچك:
  قطر این خال‌ها كمتر از یك و نیم سانتی ‌متر است. حدود یك درصد مردم دارای اینگونه خال‌ها هستند و این خال‌ها به راحتی به وسیله ی پزشك، قابل جراحی است.
  * خال‌های بزرگ:
  قطر این خال‌ها بین 5/1 تا 20 سانتی متر است و تقریبا شش درصد مردم دارای اینگونه خال‌ها هستند.
  * خال‌های بسیار بزرگ:
  قطر این خال‌ها بیش از 20 سانتی ‌متر است و بسیار نادر هستند..
  خال‌های اكتسابی

  خال‌های اكتسابی معمولا بعد از سال اول زندگی ظاهر می‌‌ شوند و اغلب مردم لااقل یك خال رنگی كوچك در سه دهه ی اول زندگی روی پوست‌شان دارند. این خال‌ها معمولا بسیار كوچك و قطر آنها از یكی دو میلی‌متر فراتر نمی ‌روند. رنگ آنها نیز معمولا برنزه یا قهوه‌ای است. در ابتدا این خال‌ها مسطح هستند و به تدریج رشد می ‌كنند و هم از داخل و هم از خارج بزرگ و گوشتی می‌‌ شوند.
  گاهی این خال‌ها به رنگ پوست هستند و شخص با تصور آنكه خال، جوشی معمولی است، آن را دستكاری می‌ كند و وقتی به علت بهبود نیافتن به پزشك مراجعه می ‌كند، متوجه می ‌شود، خال است و بازی كردن با آن اشتباه بوده است.

  خال‌های سرطانی

  همیشه وقتی بحث خال‌ها به میان می ‌آید، مردم به تاثیر آنها در زیبایی توجه می ‌كنند و كمتر كسی از بدخیم بودن آنها حرف می ‌زند. حدود یك درصد خال‌های رنگی معمولا به سرطان ملانوم بدخیم تبدیل می ‌شوند و از آنجا كه مردم و به ویژه زنان تمایل به جراحی این خال‌ها دارند، پیش از برداشتن یك خال، پزشكان باید چند فاكتور را در نظر بگیرند:
  1) گرچه بدخیم شدن خال‌های رنگی نادر است، ولی به طوركل جراحی همه ی خال‌ها به ویژه خال‌هایی كه در گردن و صورت قرار گرفته‌اند، توصیه نمی‌ شود.
  2) خال‌هایی كه در معرض ضربه قرار دارند، مثل خال‌های كف دست و پا، محل رویش ریش مردان و... باید هر چه سریع‌ تر عمل شوند.
  3) كسانی كه در خانواده سابقه ی ملانوم بدخیم دارند، باید خال‌های رنگی خود را زیر نظر پزشك جراحی كنند.
  4) خال‌های بزرگ با روش‌های جراحی ساده قابل عمل نیستند و متأسفانه به بدخیم ‌ترین نوع سرطان پوست یعنی ملانوم بدخیم تبدیل می‌ شوند.
  5) تمام خال‌های برداشته شده در صورت امكان، باید به آزمایشگاه پاتولوژی ارسال شوند تا از نظر عدم تبدیل آن به ملانوم بدخیم اطمینان حاصل شود. لازم به ذكر است كه خال رنگی معمولی در اثر جراحی تبدیل به سرطان نمی ‌شود. گاهی ممكن است، یك سرطان پوست كه به ظاهر یك خال رنگی بوده است، به وسیله ی یك پزشك كم تجربه جراحی شود و چون درمان جراحی اصولی سرطان برای خال انجام نشده است، طبیعتاً آن مورد سرطانی عود كرده، ریشه دوانده و سرانجام به مرگ بیمار منتهی می ‌شود.
  <H3><H2>


  علائم سرطانی شدن یك خال

  </H3></H2>متورم و دردناك شدن یك خال، افتادن خود به خود موی روی آن، خارج شدن خون از خال، ظاهر شدن خال‌های كوچك اطراف یك خال معمولی، رشد ناگهانی و تغییر رنگ (بعضی نقاط كم رنگ، بعضی نقاط پررنگ)، نشانه‌های سرطانی شدن یك خال است. با دیدن چنین نشانه‌هایی فوراً باید به پزشك مراجعه كرد. در صورتی كه به موقع اقدام كنید، بیماری با یك جراحی ساده درمان خواهد شد. گرچه سرطان ملانوم بدخیم یكی از شایع‌ترین انواع سرطان پوست است، اما خوشبختانه به دلیل اینكه علایم آن به سرعت از سوی بیمار و پزشك درك می ‌شود، كمتر سبب مرگ و میر می ‌گردد.‌
  سمیه مقصودعلی
  رنــج قفـــس به کنــار ،آنــچه عقاب را پیر میکند پرواز زاغ بی ســـر وپاست.

 2. کاربرانی که برای این مطلب مفید از elMirA تشکر کرده اند:


+ پاسخ به مبحث

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو کلمات ذیل به انجمنهای گیگاپارس آمده اند:

خال کف پا

خال کف دست

خال كف دستخال كف پاخالهای رنگیخال های رنگیخال رنگیخالهای سرطانیخالهاي سرطانيمشخصات خالهای بدخیمخال رنگيمشخصات خالهای سرطانیخالهای سفید پوستخال قرمز کف پا خال های آیا علتی دارند؟درمان خال های گوشتی به روش رادیو سرجخال سرطاني در كف پارویش خال های جدیدخال در کف دستخال سفید خال درکف پاخال کف سرخال کف دسخالهای رنگی در کف پاهاعلایم سرطانی شدن خال
SEO Blog

اطلاعات این مبحث

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 کاربر در حال دیدن این مبحث می باشند، (0کاربر عضو و 1 کاربر مهمان)

قانون های ارسال نوشته

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts